Klaudiusz Kozłowski najszybszy w II Biegu Niepodległości!

Wyróżniony Klaudiusz Kozłowski najszybszy w II Biegu Niepodległości!

Blisko pół tysiąca uczestników stanęło do rywalizacji w drugim biegu z okazji Dnia Niepodległości, jaki rozegrany został w Pierwszej Stolicy Polski. Najszybciej trasę 11 kilometrów pokonał gnieźnianin – Klaudiusz Kozłowski.

Punktualnie o godzinie 11.11, 11 listopada stanęli na starcie biegacze II Biegu Niepodległości. Został on rozegrany ulicami Gniezna na dystansie 11 kilometrów (dwie pętle po 5,5 kilometra). Do rywalizacji zgłosiło się 475 biegaczy, w tym 101 pań. Wszyscy ubrani byli w stroje w barwach narodowych. Meldunek o gotowości do startu złożył Andrzej Krzyścin samemu naczelnemu wodzowi, Józefowi Piłsudskiemu (w rolę którego wcielił się aktor teatru w Gnieźnie - Bogdan Ferenc). Następnie wszyscy odśpiewali Hymn Polski, padł strzał i biegacze wystartowali na trasę.

Pierwszy linię mety minął Gnieźnianin Klaudiusz Kozłowski, który pokonał dystans w czasie 39 minut 6 sek. Drugi był Tomasz Jędraszek, a trzeci Paweł Świątkowski.  Najszybszą z kobiet okazała się mieszkanka Wągrowca – Magdalena Przesławska. W biegu startował też prezydent Gniezna Tomasz Budasz. Każdy z uczestników rywalizacji otrzymał okolicznościowy medal, a zwycięzcy puchary i nagrody.