http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Sześc medali „Samuraja” w Koszalinie!

  • Napisane przez Wojciech Politowicz
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Sześc medali „Samuraja” w Koszalinie!

W minioną sobotę w hali sportów walki w Koszalinie odbył się VII Puchar Pomorza w Karate Tradycyjnym. To cykliczne zawody i jedne z kilku odbywających się pod patronatem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Organizatorem tegorocznej imprezy była Akademia Karate Tradycyjnego w Koszalinie oraz Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego w Gdańsku.


W zawodach tych wystartowali zawodnicy z 22 klubów z północno-zachodniej Polski. Do Koszalina wybrała się 4-osobowa grupa karateków z Akademii Karate Tradycyjnego SAMURAJ Gniezno: Maja Barczak (sekcja Trzemeszno), Wiktoria Łuczyńska (sekcja Witkowo), Aleksandra Politowicz i Mikołaj Majchrzak. Nie zawiedli! Do Gniezna przyjechało aż 6 medali!

W konkurencji kata indywidualne młodzików rocznik 2003-2004 w kategorii 4 kyu i wyższe 3 miejsce i brązowy medal wywalczyła Wiktoria Łuczyńska. Znakomity występ tym bardziej, że Wiktoria walczyła ze starszymi stopniem zawodniczkami. Wśród dzieci również Maja Barczak zanotowała świetny występ plasując się na 4 miejscu w kata indywidualnym dzieci rocznik 2005-2006 5-4 kyu. Był to niezwykle ważny wynik biorąc pod uwagę końcową klasyfikację klubów.

Po konkurencjach dzieci i młodzików do rywalizacji przystąpili m.in. seniorzy w której to grupie wystartowali Aleksandra Politowicz i Mikołaj Majchrzak. Oboje wystartowali w 3 konkurencjach przeznaczonych dla seniorów: kata, kumite i fuku-go (dwubój). Ola startując potwierdziła swoją bardzo wysoką formę w tym roku. W każdej z trzech konkurencji bowiem stanęła na podium. W kata indywidualnym Ola wywalczyła złoty medal i Puchar Pomorza. W konkurencjach kumite i fuku-go stanęła na drugim stopniu podium. W obu przypadkach musiała uznać wyższość zawodniczki z Torunia, która jest aktualną Mistrzynią Świata w kumite. Złoto i 2 srebra jednak bardzo cieszą tym bardziej, że Ola jest jeszcze młodzieżowcem, a start w gronie seniorek był nie lada wyzwaniem.

Równolegle z konkurencjami Oli rozgrywane były konkurencje seniorów w których wystartował najstarszy nasz reprezentant Mikołaj Majchrzak. Mikołaj wywalczył 2 srebra w konkurencjach kumite i fuku-go. Jest to niezły wynik zważywszy na fakt, iż były to jego pierwsze zawody po długiej przerwie w treningach.

Ostatecznie do Gniezna przyjechało 1 złoto, 4 srebra i 1 brąz a także jedno punktowane ważne 4 miejsce. To duży sukces SAMURAJÓW ponieważ na 22 kluby startujące w Pucharze Pomorza w klasyfikacji medalowej Gniezno zajęło bardzo wysokie 7 miejsce. Podziękowania należą się przede wszystkim trenerom: Senseiowi Andrzejowi Zarzecznemu (4 Dan), a także Senseiowi Tomaszowi Majchrzakowi i Radosławowi Tomczakowi za przygotowanie zawodników.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.