Wyróżniony Sukcesy zawodników z gminy Kłecko! Karol Pawlak mistrzem Okręgu Poznańskiego w motocrossie! Jakub Pawlak trzeci!

W miniony weekend na torze „Magiera” w Opatówku w gminie Nekla odbyła się IX runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w motocrossie oraz IV runda Mistrzostw Okręgu Poznańskiego. Bardzo dobrze na tych zawodach zaprezentowali się dwaj zawodnicy z gminy Kłecko: Karol Pawlak i Jakub Pawlak, którzy w generalnej klasyfikacji tych drugich zawodów stanęli na podium!

IX runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej
Startujący w klasie MX2C, 20-letni Karol Pawlak z Gorzuchowa (lic. C, zawodnik MKS Nekla) i 32-letni Jakub Pawlak z Wilkowyi (lic. C, MKS Nekla) w rundzie finałowej w bardzo ciężkich warunkach jakie panowały na torze po tygodniowych opadach, zajęli odpowiednio: Karol Pawlak - 6 miejsce (co w generalnej klasyfikacji sezonu również dało mu 6 miejsce) i Jakub Pawlak 14 miejsce a w generalnej klasyfikacji 18 miejsce.

W kategorii tej najlepszym zawodnikiem okazał się znany z torów żużlowych Tomasz Gollob. W klasyfikacji generalnej sezonu najlepszym zawodnikiem okazał się Lubomir Sobol, który w Opatówku był trzeci.

IV runda Mistrzostw Okręgu Poznańskiego
Z kolei w rozegranej także na torze w Opatówku IV rundzie Mistrzostw Okręgu Poznańskiego w motocrossie w klasie MX2C, Karol Pawlak zajął 4 miejsce, a Jakub Pawlak uplasował się na miejscu szóstym.

Jednak w generalnej klasyfikacji Mistrzostw Okręgu Poznańskiego Karol Pawlak z dorobkiem 254 punktów zajął I miejsce! Z kolei Jakub Pawlak znalazł się na najniższym stopniu podium z 188 punktami. Rozdzielił ich Kamil Nowakowski zdobywając 245 punktów! Gratulacje dla zawodników z gminy Kłecko!

Warto podkreślić fakt, iż jest to dopiero drugi sezon tych zawodników w rywalizacji motocrossowej w strefie Polski Zachodniej!