Potknięcie Mieszka

Wyróżniony Potknięcie Mieszka

Piłkarze Mieszka Gniezno rozegrali kolejny derbowy mecz ligowy. Tym razem podejmowali zespół Zjednoczonych Trzemeszno prowadzony przez byłego szkoleniowca gnieźnian – Mikołaja Tarczyńskiego. Pojedynek ten okazał się pierwszym tegorocznym potknięciem remisując 1:1.

Podopieczni trenera Czesława Jakołcewicza po środowym wysokim zwycięstwie nad Orkanem Konarzewo byli zdecydowanym faworytem w pojedynku derbowym  ze Zjednoczonymi  Trzemeszno.  Na zwycięstwo liczyli też kibice i działacze Mieszka. Niestety, wszyscy się przeliczyli, bo biało–niebiescy zaliczyli pierwszą wpadkę, inkasując tylko jeden punkt meczowy. Natomiast gracze z Grodu Kilińskiego wywieziony punkt mogą uznać za zdecydowany sukces.

Pierwsza bramka meczu  i jedyna dla Mieszka padła w 33 minucie pierwszej połowy. Jej autorem Adam Konieczny, który otrzymał piłkę od Dawida Urbaniaka. Po zmianie stron wyrównującego gola ustalającego wynik meczu w 67 minucie po szybkiej kontrze gości  zdobył  Patryk Sobucki, który  pokonał  płaskim strzałem z 8 metra bramkarza  Mieszka Gniezno – Patryka Szafrana. Remis Mieszka doprowadził do utarty fotela lidera.

Skład Mieszka Gniezno: Patryk Szafran, Karol Purol, Łukasz Mokrzycki, Dawid Urbaniak, Krzysztof Jackowiak, Michał Wiśniewski (53’ Damian Garstka), Wojciech Gąsiorowski, Mikołaj Zawadka (84’ Dawid Połatyński), Maciej Białas (46’ Filip Kruczyński), Adam Konieczny, Jacek Kopaniarz

Kolejny mecz Mieszka już w sobotę 17 września. Tym razem  na wyjeździe z Piastem Kobylnica.