http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Jak punktowali byli zawodnicy Startu Gniezno?

  • Napisane przez Wojciech Orłowski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Jak punktowali byli zawodnicy Startu Gniezno?

W niedzielę ponownie nie zabrakło sportowych emocji związanych z żużlowym ściganiem w ramach rozgrywek ligowych. Tradycyjnie śledziliśmy i prezentujemy wyniki uzyskane przez naszych byłych zawodników w barwach ich aktualnych drużyn.


Po złożonej w minionym tygodniu deklaracji włodarza nowego klubu żużlowego w Gnieźnie, że przyszła drużyna GTM „Start” ma być budowana w oparciu o wychowanków klubu z Pierwszej Stolicy Polski, postanowiliśmy śledzić już tylko występy rodowitych gnieźnian. Wczoraj swoją szansę na ściganie dostała piątka naszych reprezentantów, ale niestety nie dla każdego z nich był to udany dzień.

PGE Ekstraliga:
Żużlowcy KS Get Well Toruń udali się na wyjazdowe spotkanie z Falubazem Zielona Góra. Mecz oceniany za najbardziej interesującą potyczkę tej kolejki zakończył się zgodnie z przewidywaniami ekspertów zwycięstwem gospodarzy. Honoru drużyny gości dzielnie bronił Kacper Gomólski, który wspólnie z Martinem Vaculikiem w 6 wyścigu pokonał podwójnie Piotra Protasiewicza, a cały trud odpierania ataków ze strony weterana miejscowego klubu spoczął właśnie na 23-letnim wychowanku Startu Gniezno. Po ostatnim biegu na tablicy wyników wyświetlił się rezultat 53:37. KS Get Well Toruń: Kacper Gomólski – 5 pkt. (1,2,2,0).

Bardzo słaby występ na torze w Poznaniu zaliczył Adrian Gała. Co prawda, jego drużyna wygrała po raz pierwszy w tym sezonie na swoim domowym torze, ale 21-latek z Gniezna przegrywał wszystko na starcie albo w pierwszym łuku i potem oglądał plecy wszystkich swoich rywali. Sparta Wrocław pokonała ostatecznie ROW Rybnik w stosunku 51:39 i już robi sobie apetyt na kolejne meczowe punkty w stolicy Wielkopolski, gdzie w najbliższą niedzielę podejmie GKM Grudziądz, a tydzień później Unię Leszno. Sparta Wrocław: Adrian Gała – 0 pkt. (0,0,0).

Nice PLŻ:
Krośnieńscy kibice po raz drugi w tym roku cieszą się w tym roku z wyjazdowego zwycięstwa. Tym razem aktualna drużyna Mirosława Jabłońskiego gościła w Opolu, gdzie stoczyła wcale nie łatwy pojedynek z drużyną tamtejszego Kolejarza. Choć wysokie zwycięstwo KSM-u Krosno 55:35 o tym nie świadczy, to o każdy punkt trzeba było walczyć na całej długości toru. Wychowanek Startu Gniezno po dwóch porażkach w pierwszej połowie spotkania potem trzykrotnie meldował się na linii mety jako pierwszy i ponownie okazał się liderem swojego zespołu. KSM Krosno: Mirosław Jabłoński – 12 pkt. (2,1,3,3,3).

Wybrzeże Gdańsk podejmowało przed własną publicznością Polonię Bydgoszcz. Ekipa gospodarzy bardzo surowo rozprawiła się ze swoimi rywalami pokonując ich wysoko 59:31. Sporego pecha miał tego dnia Oskar Fajfer, który w czwartym biegu został bezpardonowo zaatakowany na ostatnim łuku przez Oskara Ajtnera-Golloba, po czym obaj wywrócili się. Bydgoszczanin został wykluczony, a 22-letniemu gnieźnianinowi zaliczono zwycięstwo. Po kilku minutach zawodnicy opuścili tor o własnych siłach, ale Fajfer później już ani razu nie wyjechał do walki w kolejnych wyścigach. Wybrzeże Gdańsk: Oskar Fajfer – 3 pkt. (3,-,-,-); Dawid Wawrzyniak – 2 pkt. (1,0,0,1,0).

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.