http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

IV Dni Przyjaciół Piłki Nożnej w Mieleszynie - „Razem wygrywamy z rakiem piersi”

Wyróżniony IV Dni Przyjaciół Piłki Nożnej w Mieleszynie - „Razem wygrywamy z rakiem piersi”

Na boisku Orlik w Mieleszynie odbył się turniej Szkół Gimnazjalnych w ramach IV Dni Przyjaciół Piłki Nożnej. Impreza, jest częścią kampanii społecznej „Razem wygrywamy z rakiem piersi”.


W ramach tej szczytnej inicjatywy promowane są zachowania zmniejszające ryzyko zachorowania oraz sposoby wczesnego wykrywania raka piersi. Każde z piłkarskich spotkań rozgrywa się  więc z myślą o zdrowiu kobiet.     

W turnieju w Mieleszynie uczestniczyły drużyny dziewcząt i chłopców z Gimnazjów z Kłecka, Łubowa i Mieleszyna.  Rywalizacja  była bardzo zacięta. Po rozgrywkach systemem „każdy z każdym” zarówno wśród dziewcząt  jak i  chłopców  na pierwszym miejscu uplasowały się drużyny z Łubowa, następnie Mieleszyna i Kłecka.

Na zakończenie wszystkie dziewczęta otrzymały pamiątkowe koszulki przypominające o celu akcji oraz różowe karty o profilaktyce raka piersi. Puchary i nagrody wręczył Janusz Kamiński, wójt gminy Mieleszyn, który został ambasadorem całej imprezy.
     
Fundatorem nagród był Urząd Gminy w Mieleszynie a całą akcję zorganizowali Jarosław Marek i Hanna Szymańska. Podziękowania także dla pani Aleksandry Klimackiej - położnej, która podczas całego turnieju prowadziła akcje promującą profilaktykę chorób kobiecych wśród uczestniczek turnieju, uczennic szkół a także ich rodzin.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.