http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Piknik Piłkarski i Dzień Dziecka

  • Napisane przez Maciej Maciejewski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy

Sekcja piłki nożnej Miejskiego Klubu Sportowego „Mieszko” Gniezno świętowała 100-lecie swojego istnienia. Była to okazja by zorganizować na stadionie przy Strumykowej okolicznościowy piknik połączony w tym roku z obchodami Dnia Dziecka.


Podczas tegorocznego pikniku piłkarskiego na wszystkich jego uczestników czekały liczne atrakcje. Były pokazy straży pożarnej i policji, pokaz ratownictwa medycznego, dmuchane zamki dla dzieci, sportowa Strefa Cieplika, strefa kulinarna oraz turniej piłki nożnej dla dzieci drużyn 5-osobowych.

W turnieju udział wzięło około 250 młodych piłkarzy, którzy przez przeszło pięć godzin rywalizowały pomiędzy sobą w poszczególnych rocznikach. Tym razem nie ważne było miejsce, ale uczestnictwo. Dlatego wszyscy byli zwycięzcami i zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami.

Podczas trwania turnieju rodzice i opiekunowie młodych piłkarzy mogli zjeść przygotowany ciepły posiłek.

Ważnym akcentem pikniku było wręczenie byłym piłkarzom i działaczom „Mieszka” Gniezno odznak z PZPN i WZPN-u. Partnerom i sponsorom klubu wręczenie specjalnych podziękowania w postaci pamiątkowych grawertonów oraz Medali Zjazdu Gnieźnieńskiego. Odznaki PZPN i WZPN wręczył przybyły na tą uroczystość prezes WZPN - Stefan Antkowiak.

Na zakończenie pikniku został odsłonięty i poświęcony obelisk z pamiątkową płytą, która jest dedykowana Wojciechowi Terakowskiemu - długoletniemu piłkarzowi a potem trenerowi klubów sportowych Stelli Gniezno i Mieszka Gniezno w latach 1950 -1970. Odsłonięcia dokonali prezydent Gniezna Tomasz Budasz, który zarazem był fundatorem pamiątkowej płyty oraz córka Wojciecha Terakowskiego.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.