http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Jak punktowali byli żużlowcy Startu?

Choć w tym roku nie oglądamy podczas walki na torach żużlowych zawodników z plastronem Startu Gniezno, to jest komu kibicować. Tradycyjnie już sprawdzamy, jak radzili sobie wychowankowie i byli zawodnicy klubu z Pierwszej Stolicy Polski w ligowych potyczkach, które mieliśmy okazję śledzić wczoraj.


W bardzo wyrównanym pojedynku Polonia Bydgoszcz pokonała Wybrzeże Gdańsk 46:44, a losy wygranej rozstrzygnęły się dopiero w ostatniej gonitwie tego spotkania. Przez moment wydawało się, że remis dla gości uratuje w ostatniej chwili Oskar Fajfer, który miał szansę objąć prowadzenie po przetasowaniach na wyjściu z pierwszego łuku. Gnieźnianin minął jednak linię mety tylko na drugim miejscu. Bezbarwnie pojechał po raz kolejny Dawid Wawrzyniak, który w każdym swoim biegu przyjeżdżał co prawda jako trzeci, ale za każdym razem nikt za jego plecami nie kończył rywalizacji. W składzie drużyny znad morza zabrakło awizowanego wcześniej Krzysztofa Jabłońskiego, który nadal nie znalazł uznania w oczach swojego trenera. Wybrzeże Gdańsk: Oskar Fajfer – 11 pkt. (3,2,2,2,2); Dawid Wawrzyniak – 3 pkt. (1,1,1).

Aż trzech rodowitych gnieźnian spotkało się w Rawiczu podczas meczu na zapleczu polskiej ekstraklasy żużlowej. Miejscowa drużyna Holistic Rawicz, w której występują w 2016 roku Adrian Gomólski i Wojciech Lisiecki podejmowała KSM Krosno, którą reprezentuje Mirosław Jabłoński. Cała trójka spotkała się ze sobą kilka razy na torze,wszyscy zameldowali się pod taśmą 13 wyścigu, w którym było najciekawiej. Po wygranym starcie Gomólskiego ścigać musiał Jabłoński i ten drugi okazał się jednak lepszy na mecie, a Lisiecki był ostatni. Krośnianie wygrali ostatecznie bardzo wysoko 57:33. KSM Krosno: Mirosław Jabłoński – 12 pkt. (3,3,3,3). Holistic Rawicz: Adrian Gomólski – 10 pkt. (2,1,2,2,3); Wojciech Lisiecki – 3 pkt. (1,1,1,0).

Zawodnikom Polonii Piła nie udała się trudna wyprawa do Rzeszowa. Osłabieni brakiem Bjarne Pedersena, który w minionym tygodniu miał wypadek samochodowy, przedstawiciele Grodu Staszica ulegli miejscowej Stali 36:51. Zawodów nie ukończył były reprezentant Startu Gniezno, Norbert Kościuch, który w 8 biegu był uczestnikiem groźnie wyglądającego wypadku. Słabo wypadł także były stranieri klubu z Pierwszej Stolicy Polski. Polonia Piła: Norbert Kościuch – 5 pkt. (2,3,w,-); Wadim Tarasienko – 5 pkt. (3,1,1,d).

Bardzo dobry występ na Motoarenie w Toruniu zaliczył wreszcie Kacper Gomólski. Jego drużyna pewnie pokonała w niedzielne popołudnie w ramach rozgrywek PGE Ekstraligi zespół Sparty Wrocław. Na tablicy wyników po zakończeniu tego meczu wyświetlił się wynik 60:30, a gnieźnianin tylko raz oglądał plecy zawodnika rywali. GinGer dał się wyprzedzić po wygranym starcie w 5 potyczce Maciejowi Janowskiemu. KS Get Well Toruń: Kacper Gomólski – 7 pkt. (2,1,2,2).

Do Torunia nie przyjechał także inny wychowanek klubu z ul. Wrzesińskiej, Adrian Gała. Nie mogąc znaleźć miejsca w składzie Sparty Wrocław gnieźnianin pojechał tym razem jako gość w meczu Nice PLŻ w barwach Orła Łódź. 21-latek walczył wczoraj o punkty pod Wawelem, a jego drużyna wygrała z Wandą Kraków 55:35. Udało się mu m. in. dowieźć podwójne zwycięstwo w biegu młodzieżowym. Orzeł Łódź: Adrian Gała – 4 pkt. (2,1,1).

Żużlowych emocji w wydaniu ligowym ciąg dalszy już w najbliższy weekend. W najwyższej klasie rozgrywek interesować będzie nas najbardziej pojedynek pomiędzy GKM Grudziądz a KS Get Well  Toruń. Na zapleczy ligi tymczasem wart uwagi będą mecze Wybrzeża Gdańsk z Wandą Kraków i KSM Krosno z Polonią Bydgoszcz. Wszystkie spotkania rozegrane zostaną w najbliższą niedzielę.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.