http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Tuzinek Cup 2016” za nami

W hali sportowej GOSiR w Gnieźnie odbył się VIII Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt „Tuzinek Cup 2016”.  Wystąpiły w nim zawodniczki urodzone w roku 2005 (11 lat) i młodsze. Są to dziewczęta dopiero rozpoczynające swoją przygodę z piłką ręczną, ale już posiadające spore umiejętności techniczne. W zawodach tych wystąpiło sześć drużyn, a wśród nich znalazły się dwie gnieźnieńskie drużyny: reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 9 i gospodynie turnieju  UKS Tuzinek Gniezno. Oprócz gnieźnianek w turnieju wystąpiły drużyny: Pantery Dopiewo, Bukowia Buk, Kasztelan Gołańcz i Olimpijczyk Budzyń.


Cały turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”, w sumie 15 spotkań. W tegorocznych zawodach gnieźnianki  wypadły bardzo dobrze. Ostatecznie dziewczęta z Tuzinka  (na co dzień uczennice SP 12 Gniezno) wywalczyły II miejsce, a zawodniczki SP 9 – III miejsce.

- Cieszą osiągnięte wyniki, ale nie to było najważniejsze. Był to praktycznie debiut naszych dziewcząt. W pierwszych meczach widać było bardzo duże zdenerwowanie. Jednak z każdym kolejnym meczem dziewczęta coraz lepiej zaczęły sobie radzić z presją i tremą, a w ostatnich swoich spotkaniach pokazały w pełni posiadane już niemałe umiejętności. Wykazały się ogromną wolą walki  i zaangażowaniem. Już w czerwcu  wyjeżdżamy na ogólnopolski 3 dniowy turniej do Dopiewa, gdzie dalej będziemy szlifować swoje umiejętności z piłki ręcznej.  Cieszy również postawa dziewcząt  z gnieźnieńskiej  „Dziewiątki”. Widać, że zaczyna już działać ministerialny program szkolenia w  Ośrodkach  Szkolenia w Piłce Ręcznej, w którym uczestniczą 3 gnieźnieńskie szkoły: SP 12, SP 9  i Gimnazjum nr 3, co bardzo dobrze rokuje na przyszłość damskiego szczypiorniaka w naszym mieście.   Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomagali w organizacji tego turnieju, rodzicom za wspaniały doping.  Osobne podziękowania uczestniczki kierują w stronę naszego Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta Gniezna, bo to dzięki dofinansowaniu tych instytucji  turniej ten mógł się odbyć – powiedział po zakończeniu trener Robert Popek.

Końcowa klasyfikacja:
1. Bukowia Buk 10 pkt.
2. Tuzinek SP 12 Gniezno 6 pkt. (+5)
3. SP 9 Gniezno 6 pkt. (-2)
4. Pantery Dopiewo 6 pkt. (-3)
5. Olimpijczyk Budzyń 2 pkt.
6. Kasztelan Gołańcz 0 pkt.

Oprócz  pucharów i medali organizatorzy wręczyli nagrody indywidualne. „Najlepszą zawodniczką” wybrano Mariannę Janik  z Bukowi Buk, „Najlepszą bramkarką” wybrano Zuzannę Bober – UKS Tuzinek. „Królem strzelców” została Joanna Draheim z SP 9 Gniezno  zdobywczyni 36 bramek . Wybrano również najlepsze zawodniczki w poszczególnych zespołach: Helena Tuliszka – Bukowia Buk, Maja Adaszak – Pantery Dopiewo, Maria Kutka  – Kasztelan Gołańcz, Weronika Anastaziak – Olimpijczyk Gołańcz , Wiktoria Guziałek- SP 9 Gniezno i Marta Łachowska – Tuzinek  Gniezno.

Wszystkie uczestniczki kończyły turniej w doskonałych humorach, trenerzy drużyn przyjezdnych bardzo chwalili dobrą organizację i wspaniałą atmosferę.

Skład UKS Tuzinek Gniezno: Zuzanna Bober, Estera Kubiak  – bramkarki, Julia Nowak, Weronika Wabińska, Marta Łachowska, Aleksandra Śmigowska, Kinga Piotrowska, Julia Skoczeń, Maja Schlabs, Paulina Musiał, Maria Tanaś, Agata Szymańska, Wiktoria Kraczek, Oliwia Celmer – zawodniczki z pola. Trener – Robert Popek.

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.