Porażki gnieźnieńskich laskarzy

Dwa zespoły hokejowe Start 1954 i Stella tym razem swoje mecze ligowe rozegrały na wyjeździe w Poznaniu. Start podejmowany był przez lidera pierwszej ligi Grunwald, a Stella przez AZS AWF Poznań. Oba zespoły mecze przegrały, mimo wszystko zaprezentowały dobrą i ambitną grę.

W czternastej kolejce rozgrywek I ligi hokeja na trawie Stella podejmowana była przez AZS AWF Poznań. Faworytem byli poznaniacy, jednak laskarze z Pierwszej Stolicy Polski łatwo się nie poddali. Ostatecznie przegrali mecz 3:4, ale swojej gry nie mają co się wstydzić. W pierwszej połowie strzelili trzy gole (dwa Robert Grotowski i jeden Marcin Lewartowski). Gospodarze celnie trafili tylko raz a autorem tego trafienia dla AZS był Artur Nojgebauer. Ostatecznie pierwsza  połowa zakończyła się sensacyjnym prowadzeniem Stelli. Po zmianie stron gospodarze jednak zaczęli odrabiać straty. To tym razem oni strzelili trzy gole, nie tracąc żadnego. Ich autorami byli: Mateusz Hulbój (dwa celne trafienia) i Mikołaj Gumny. Ostatecznie 4:3 dla poznaniaków.

W drugim z meczów Start grał też w Poznaniu z Grunwaldem. Startowcy przegrali ten mecz3:6, jednak też postraszyli rywala. Pierwsza bramka dla gospodarzy padła w 2 minucie po karnym, celnym uderzeniem popisał się Paweł Bratkowski. Wyrównanie padło po 10 minutach. Bramkę zdobył Marcin Wojciechowski. Na 2:1 dla dla gospodarzy podwyższył Karol Majchrzak. Wymiana goli trwała dalej. Wyrównał Jacek Kurowski. Przed upływał 20 minuty karny wykorzystał Tomasz Dutkiewicz, a na 4:2 minutę przed przerwą wynik meczu ustalił Szymon Hutek. W drugiej odsłonie meczu w 47 minucie Marcin Grotowski zdobył kontaktowego gola. Końcówka meczu należała jednak do bardziej doświadczonych gospodarzy. I to oni w ostatniej minucie po golach Tomasza Marcinkowskiego i Waldemara Rataja wygrali ten ciekawy mecz  6:3.

W pozostałych  spotkaniach 14. kolejki padły następujące wyniki: LKS Gąsawa - HKS Siemianowiczanka 2:3, Pomorzanin Toruń  - Ósemka Tarnowskie Góry  11:2, AZS Politechnika Poznańska – Polonia Środa Wielkopolska 1:2,