Hokeistki Stelli Gniezno powalczą o Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży!

Wyróżniony Hokeistki Stelli Gniezno powalczą o Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży!

Juniorki Stelli Gniezno bardzo udanie zaprezentowały się w wyjazdowym meczu z poznańskim AZS AWF Poznań. Zwycięstwo w tym spotkaniu gwarantowało naszym zawodniczkom udział w turnieju barażowym z którego, dwa zespoły (z trzech uczestniczących) awansują do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich. I gnieźnianki to zwycięstwo odniosły!

Ambicja i ogromna wola walki ze strony dziewczyn była widoczna niemal od pierwszych sekund meczu. Gnieźnianki miały więcej sytuacji strzeleckich jednak nie potrafiły pokonać bramkarki AZS AWF. Pierwsza bramka z krótkiego rogu padła  tuż przed przerwą i zdobyły ją poznanianki. W tym momencie sytuacja klubu z Gniezna była nieciekawa.

W drugiej połowie rozpoczął się atak gnieźnianek na bramkę AWF jednak, zawodniczki Stelli nie miały skutecznej recepty jak strzelić wyrównująca bramkę. Przełamanie przyszło w ostatniej minucie spotkania kiedy to Agnieszka Henkel  po pięknym strzale w okienko, mogła cieszyć się wraz z koleżankami z bramki dającej remis 1:1. Tym samym mecz w regulaminowym czasie zakończył się remisem, a po dogrywce w karnych zagrywkach lepsze były gnieźnianki zwyciężając 3:2! I to one mogły cieszyć się z końcowego zwycięstwa i awansu do turnieju barażowego. Stella Gniezno wystąpiła w następującym składzie: Karolina Dudek(br) Agnieszka Henkel, Kaja Zawadka, Wiktoria Purol, Martyna Staniszewska, Łucja Deska, Natalia Lech, Aleksandra Franek, Martyna Kuczma, Luiza Hyla, Wiktoria Pomorska, Maria Nowakowska, Magda Strzyżewska, Natalia Bukowska, Oliwia Konieczna, Kinga Szwacher (br).