http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Grzegorz Nowak – mistrzem Polski w tenisie stołowym!

  • Napisane przez Maciej Maciejewski/Tadeusz Nowak
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Grzegorz Nowak – mistrzem Polski w tenisie stołowym!

Świetnie się spisał na rozgrywanych 7 i 8 maja w Gliwicach -Mistrzostwach Polski Niesłyszących, młody tenisista stołowy Stelli Niechan Gniezno – Grzegorz Nowak. Grzegorz zdobył w tych mistrzostwach łącznie 6 medali!


Grzegorz Nowak – multimedalistą Mistrzostw Polski Niesłyszących. Najcenniejszy – złoty medal zdobył w grze deblowej konkurencji juniorów. Grając w parze z Adrianem Szeligą z Nadarzyna w półfinale pokonali parę z Wejherowa, Dawid Damaszke - Filip Kostencki 3:0, a w finale pokonali Pawła Przystupiaka i Jakuba Skowrońskiego z Lublina 3:0.  

Wicemistrzostwo Polski zdobył w grze singlowej juniorów po zwycięstwach z Dawidem Damaszke z Wejherowa 3:0, Krystianem Burzą z Wrocławia 3:0, w półfinale z Pawłem Przystupiakiem z Lublina 3:0. Dopiero w finale uległ koledze deblowemu Adrianowi Szelidze 1:3.

Również w grze mikstowej grając w parze z Mileną Walesiak z Otwocka zdobył srebrny medal. Niezwykle ważny dla osiemnastoletniego Grzegorza był  brązowy medal w singlu wśród seniorów, ponieważ otwierał drogę na udział w Mistrzostwach Świata. Jeszcze dwa brązowe medale w grze deblowej i mikstowej w kategorii seniorów dopełniły dorobek medalowy Grzegorza.

Najważniejszym efektem znakomitej gry naszego zawodnika jest powołanie do reprezentacji na Mistrzostwa Świata Seniorów Niesłyszących, które odbędą się w lipcu w Turcji w miejscowości Samsun. Teraz Grzegorza czekają intensywne treningi, konsultacje i zgrupowania przed tymi prestiżowymi zawodami.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.