Cenne zwycięstwo. Mieszko Gniezno - Wełna Skoki 1:0

Wyróżniony Cenne zwycięstwo. Mieszko Gniezno - Wełna Skoki 1:0

Kolejny mecz ligowy mają za sobą piłkarze Mieszka Gniezno. Tym razem na stadionie przy ulicy Strumykowej podejmowali Wełnę Skoki. Po przegranym  poprzednim meczu w Trzemesznie tym razem było lepiej. Mieszkowcy pokonali Wełnę 1:0.

Bardzo cenne meczowe punkty zdobyli piłkarze Mieszka w potyczce przed własną publicznością. Pokonali oni zespół Wełny Skoki 1:0.  Oba zespoły w lidze dzieliły dwa miejsca na korzyść podopiecznych Mikołaja Tarczyńskiego. Mecz jednak do porywających i ciekawych pojedynków  jednak nie należał. W bezbramkowej pierwszej połowie, walka toczyła się głownie w środkowej części boiska przy ulicy Strumykowej. Zespoły stworzyły sobie kilka dogodnych okazji strzeleckich, po których nie udało się niestety zdobyć bramki. Padła ona dopiero w drugiej połowie spotkania. W 53 minucie po zamieszaniu w polu karnym gości, piłkę do bramki strzeżonej przez Bartłomieja Działo, skierował  junior Mieszka  Adrian Franczak. Tym golem gnieźnianie wyszli na prowadzenie 1:0. I ten wynik utrzymał się do końca pojedynku.

Mimo tego zwycięstwa Mieszkowcy nadal są na 12 miejscu w tabeli ligowej. Niestety, nie jest to miejsce gwarantujące pozostanie w gronie czwartoligowców na kolejny sezon. Trzeba walczyć dalej w pozostałych do końca rundy wiosennej pojedynkach.

Skład Mieszka Gniezno: Patryk Szafran, Mikołaj Zawadka, Adrian Franczak, Krzysztof Jackowiak, Karol Karasiewicz, Patryk Kryszak, Andrzej Stefański, Adam Konieczny, Radosław Śmigowski, Michał Wiśniewski, Wojciech Gąsiorowski (80’ Marcin Nowak II)

Kolejne spotkanie ligowe zespół Mieszka Gniezno, rozegra w najbliższą sobotę 7 maja. W meczu wyjazdowym o godzinie 12.00  Mieszko powalczy w Szydłowie z miejscową Iskrą.

Wyniki 25 kolejki: Grom Plewiska - 1922 Lechia Kostrzyn 0:0, GKS Dopiewo - Tarnovia Tarnowo Podgórne 1:0, Warta Międzychód    - Huragan Pobiedziska 2:0, Lubuszanin Trzcianka - Zjednoczeni Trzemeszno 2:1, Mieszko Gniezno - Wełna Skoki 1:0, Sparta Oborniki - Iskra Szydłowo 2:1, Płomień Przyprostynia - GLKS Wysoka 0:2, Mawit Lwówek - Kotwica Kórnik 0:3