http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Szukamy Młodych Talentów” w Kiszkowie

Wyróżniony Fot. A. Frąckowiak Fot. A. Frąckowiak

W hali sportowej w Kiszkowie odbył się wczoraj kolejny – szósty a zarazem przedostatni XIV edycji Otwarty Turniej Tenisa Stołowego „Szukamy Młodych Talentów”. Po raz kolejny do rywalizacji przy tenisowych stołach przystąpiło  około dziewięćdziesięciu zawodników i zawodniczek ze szkól powiatu gnieźnieńskiego i nie tylko. W imprezie udział wzięło 10 reprezentacji szkól – ze Sławna, Łagiewnik Kościelnych, Niechanowa, Owieczek, Gniezna nr 8 i 9, Kleszczewa, Obornik, Pyzdr i Poznania nr 14.


Po raz kolejny okazało się, że te turnieje tenisa stołowego, pomimo, że rozgrywane są w normalny dzień tygodnia cieszą się ogromnym powodzeniem .

Tym razem gospodarzem było Kiszkowo, a patronat nad turniejem objął  Tadeusz Bąkowski,  wójt gminy Kiszkowo fundując w klasyfikacji zespołowej okolicznościowe puchary.  
Organizatorami rozgrywek było Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Turystyki „Chrobry- Gniezno”, Klub Sportowy „Stella” Gniezno, Starostwo Powiatowe oraz Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W imprezie udział wzięli m.in. Tadeusz Bąkowski, wójt gminy Kiszkowo, Stanisław Dolaciński, prezes Stowarzyszenia” Chrobry-Gniezno”, przedstawiciele Zarządu KS Stella - Jan Janowiak i Tadeusz Nowak (sędzia główny zawodów) oraz Anna Stanowska – wiceprezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan.

W poszczególnych kategoriach finałowe miejsca zajęli:
kategoria dziewcząt klasa 1-3:
1. Lena Kasprzak - Kleszczewo
2. Zuzanna Jasiecka - Niechanowo
3. Klaudia Winnowicz - SP 8 Gniezno

kategoria chłopców klasa 1-3:
1. Mateusz Pilarski - Pyzdry
2. Patryk Król - Sławno              
3. Patryk Śmigiel - Łagiewniki Kościelne

kategoria dziewcząt klasa 4-6:
1. Aleksandra Nowak - Oborniki
2. Zuzanna Lewandowska - Niechanowo
3. Natalia Kobus - Oborniki

kategoria chłopców klasa 4-6:
1. Jakub Budzyński - Łagiewniki Kościelne
2. Dariusz Goździewski - Łagiewniki Kościelne
3. Miłosz Szrama - Oborniki

Najliczniejszą ekipą po raz kolejny była Szkoła Podstawowa nr 8 w Gnieźnie. Jak zwykle podczas zawodów panowały duże emocje.

Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymali tradycyjnie okolicznościowe medale. W klasyfikacji zespołowej szkół  o Puchary Wójta Gminy Kiszkowo - Tadeusza Bąkowskiego wygrała Szkoła Podstawowa w Obornikach, przed Kleszczewem  i Sławnem. Na pozostałych miejscach uplasowały się Łagiewniki Kościelne ,Niechanowo i SP Nr 8 w Gnieźnie                                                                          
       
Ostatni turniej finałowy z okazji Dnia Dziecka  odbędzie się we wtorek, 24 maja w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego.  Serdecznie zapraszamy!

Fot. A. Frąckowiak

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.