http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Coca Cola Cup 2016” – dziewczęta z Łubowa i Gniezna grają dalej!

  • Napisane przez Rafał Frąckowiak
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony „Coca Cola Cup 2016” – dziewczęta z Łubowa i Gniezna grają dalej!

Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się dziewczęta z łubowskiego Gimnazjum, które reprezentowały szkołę w XVIII edycji największego w Polsce turnieju piłki nożnej dla gimnazjalistów „Coca Cola Cup”. Rywalizacja toczyła się na kompleksie boisk sportowych Orlik w Witkowie.


Pierwsze spotkanie uczennice z Łubowa z rówieśniczkami z Gimnazjum nr 1 w Gnieźnie zakończyły wysokim zwycięstwem 5:1. W drugim meczu gimnazjalistki z Łubowa pokonały dziewczęta z Gimnazjum w Kłecku 2:0. W ostatnim spotkaniu grupowym łubowskie piłkarki zwyciężyły z Gimnazjum nr 3 w Gnieźnie 3:0, dzięki czemu zajęły I miejsce w grupie z bilansem dziesięciu strzelonych bramek i jednej straconej.

W półfinale zawodniczki z Łubowa zagrały z zespołem Gimnazjum Mieleszyn wygrywając 3:1. W finale po raz kolejny dziewczętom z Łubowa przyszło się zmierzyć z dziewczętami z Gimnazjum nr 1 z Gniezna. Mecz był bardzo zacięty i w regulaminowym czasie gry zakończył się remisem 1:1.

O końcowym zwycięstwie w turnieju zadecydowały rzuty karne, w których minimalnie lepsze okazały się gimnazjalistki z Gimnazjum nr 1 z Gniezna. Ostatecznie łubowianki stanęły na drugim stopniu podium tym samym awansując do drugiej rundy turnieju, która odbędzie się w Koninie.

Gimnazjalistki z Łubowa zmierzą się z Gimnazjum Szkoły Mistrzostwa Sportowego nr 6 w Koninie, Publicznym Samorządowym Gimnazjum w Pyzdrach oraz ponownie Gimnazjum nr 1 w Gnieźnie.

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.