Pelikan wysoko wygrywa z Centrą

• Napisane przez Marian Lisiecki

Mocnym akcentem zakończyli tegoroczną rywalizację o trzecioligowe punkty piłkarze Pelikana Niechanowo. Podopieczni Sławomira Majaka pokonali na niechanowskich Plantach Centrę Ostrów Wlkp. 3:0 i tym samym umocnili się w czołówce tabeli grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.

Niedzielny mecz toczył się w niesamowicie trudnych warunkach. Nieustająco padający ulewny deszcz zamienił murawę w błotnistą maź, a to wyjątkowo utrudniało grę gospodarzom, którzy od pierwszego gwizdka arbitra ruszyli do ataków na bramkę przyjezdnych. W pierwszej części niechanowianie nie mogli sobie poradzić ze skomasowaną defensywą ostrowian i na przerwę obie jedenastki schodziły z bezbramkowym remisem. Tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony wynik tego meczu otworzył Krzysztof Wolkiewicz, który strzałem sprzed pola karnego pokonał golkipera Centry. Na drugiego gola zgromadzeni kibice czekali do 74 minuty. Wtedy to akcję Wolkiewicza celnym strzałem zakończył Łukasz Zagdański. Od 78 minuty goście dodatkowo musieli zmagać się w osłabieniu, po tym jak arbiter pokazał Szymonowi Kucharskiemu czerwoną kartkę za brutalny faul na Marcinie Trojanowskim. Wynik tego jednostronnego spotkania ustalony został w 86 minucie. Wówczas to w sytuacji sam na sam z bramkarzem Centry znalazł się Łukasz Zagdański i ładnym strzałem zdobyl trzeciego gola.

Ostatecznie ostatni tegoroczny mecz o ligowe punkty w wykonaniu Pelikana zakończył się okazałą wygraną beniaminka, a wygrana ta umocniła nasz zespół w ścisłej czołówce trzecioligowej tabeli. Pelikan jest obecnie na czwartym miejscu z dorobkiem 30 punktów. Prowadzi Jarota Jarocin z dorobkiem 37 punktów.

Pelikan: Patryk Borowczak - Hubert Oczkowski, Michał Steinke, Przemysław Otuszewski, Bartosz Ciarkowski - Marcin Trojanowski (78 Adrian Buszta), Jacek Figaszewski, Mateusz Roszak (82 Jakub Budzyń), Krzysztof Wolkiewicz (89 Dominik Drzewiecki) - Tomasz Bzdęga, Łukasz Zagdański (89 Dawid Retlewski)

Wyniki XVI kolejki: Warta Poznań - Elana Toruń 2:1, Jarota Jarocin - KKS 1925 Kalisz 1:0, Nielba Wągrowiec - Unia Swarzędz 1:2, Ostrovia Ostrów Wlkp. - Polonia Środa Wlkp. 2:5, Start Warlubie - Kujawianka Izbica Kujawska 7:0, Wda Świecie - Sokół Kleczew 1:1, Pelikan Niechanowo - Centra Ostrów Wlkp. 3:0, Sparta Brodnica - Lech II Poznań 1:4

W najbliższą sobotę o godzinie 12.00 piłkarze Pelikana rozegrają jeszcze jeden tegoroczny mecz w którym rywalem będzie w Środzie Wielkopolskiej tamtejsza Polonia. Stawką tego meczu będzie awans do ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Potem niechanowian czeka jeszcze okres roztrenowania, a po nim zasłużony odpoczynek i planowanie przyszłości, która w dużej mierze uzależniona jest od wsparcia finansowego Urzędu Gminy w Niechanowie.