Porażka Mieszka

Wyróżniony Porażka Mieszka

Piłkarze Mieszka Gniezno rozegrali mecz awansem z rundy wiosennej w rozgrywkach IV ligi. Podejmowali na boisku przy Strumykowej jedenastkę Sparty Oborniki. Goście to aktualnie ósmy zespół w tabeli ligowej i uchodził za faworyta. Pozycję taką goście wykorzystali pokonując ekipę Mieszka 3:0.

Goście z Obornik prowadzenie objęli w 25 minucie. Rzut wolny wykonywał Bartosz Cyranek. Piłkę wybronił bramkarz  Mieszka  Patryk Szafran, ale odbiła się ona po  jego interwencji od wewnętrznej części słupka i wpadała pod nogi Kamila Barabasza , który  celnym strzałem z 3 metrów zdobył gola. Trzy minuty później było już 2:0. Strzelcem gola był Wojciech Oczkowski. Przed gwizdkiem sędziego na przerwę goście zdobyli trzeciego gola. Autorem tego trafienia był Mikołaj Panowicz. Ostatecznie spotkanie zakończyło się porażką Mieszka Gniezno 0:3. Tym meczem gracze Mieszka zakończyli potyczki w tym roku.

Skład Mieszko Gniezno: Patryk Szafran, Michał Wiśniewski, Patryk Kryszak (79’ Jakub Hoffmann), Kamil Chopcia, Robert Pepliński, Łukasz Mokrzycki (71’ Jakub Januchowski), Andrzej Stefański, Karol Karasiewicz, Mateusz Kaczor, Michał Góralski, Dawid Urbaniak.

Pierwsze miejsce w rywalizacji zapewniła sobie drużyna Warty Międzychód zdobywając 42 punkty przed Gromem Plewiska i Lubuszaninem Trzcianka. Oba zespoły zgromadziły na swoim koncie po 38 punktów. Mieszko Gniezno zajmuje obecnie 10 miejsce z dorobkiem 18 punktów.