Pelikan pokonał Kujawiankę

• Napisane przez Marian Lisiecki

Kolejne spotkanie wyjazdowe wygrali w rozgrywkach III ligi piłkarze Pelikana Niechanowo. Zielono-czarni po ciężkiej walce pokonali w Izbicy Kujawskiej outsidera tabeli tamtejszą Kujawiankę 2:1.

Środowy mecz rozpoczął się fatalnie dla podopiecznych Sławomira Majaka, który już w 3 minucie przegrywali 0:1. Złe zachowanie defensywy Pelikana wykorzystał Piotr Gląba, który w pojedynku sam na sam z Patrykiem Borowczakiem nie dał mu szans i gospodarze niespodziewanie wyszli na prowadzenie. Gol ten podziałał jednak na niechanowian bardzo pobudzająco i goście bardzo szybko uzyskali bardzo dużą przewagę na boisku. Niestety bardzo ofiarnie i ambitnie grająca ekipa gospodarzy nie pozwoliła gościom na zbyt wiele. Na wyrównującego gola czekaliśmy do 41 minuty kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Krzysztofa Wolkiewicza, najprzytomniej pod bramką Jakuba Imiołka odnalazł się Marcin Trojanowski i mocnym strzałem po ziemi pokonał golkipera Kujawianki. Remisem skończyła się pierwsza połowa. W drugiej połowie przewaga niechanowian nie malała, ale zwycięski gol padł dopiero w 82 minucie. Wtedy to po podaniu Tomasza Bzdęgi płaskim uderzeniem popisał się Krzysztof Wolkiewicz i piłka wpadła do siatki.

Ostatecznie beniaminek z Niechanowa zwyciężył ten, jak boisko pokazało, niesamowicie trudny mecz 2:1 i tym sposobem zainkasował kolejne trzecioligowe punkty. Na półmetku trzecioligowych zmagań zielono-czarni mają w swoim dorobku 27 punktów i zajmują wysokie czwarte miejsce. Prowadzi jarota Jarocin mająca 34 punkty. W najbliższą niedzielę o godzinie 13.30 podopiecznych Sławomira Majaka czeka ostatni w tym roku pojedynek ligowy, w którym rywalem na niechanowskich Plantach będzie Centra Ostrów Wlkp. Będzie to pojedynek rozegrany awansem z rundy rewanżowej.

Pelikan: Patryk Borowczak - Damian Garstka, Michał Steinke, Taras Maksymiv, Przemysław Otuszewski - Marcin Trojanowski (70 Dominik Drzewiecki), Jacek Figaszewski (75 Dawid Retlewski), Mateusz Roszak (57 Dawid Radomski), Krzysztof Wolkiewicz - Łukasz Bzdęga, Łukasz Zagdański (89 Jakub Budzyń)

Wyniki XV kolejki III ligi: Start Warlubie - Polonia Środa Wlkp. 3:2, Sparta Brodnica - KKS 1925 Kalisz 1:2, Ostrovia Ostrów Wlkp. - Elana Toruń 0:2, Wda Świecie - Centra Ostrów Wlkp. 4:2, Nielba Wągrowiec - Sokół Kleczew 1:1,Kujawianka Izbica Kujawska - Pelikan Niechanowo 1:2, Jarota Jarocin - Unia Swarzędz 5:0, Lech II Poznań - Warta Poznań przełożony na 18 listopada.