http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Pyszczyn i Witkowo najlepsze w XVII Biegu im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Wyróżniony Pyszczyn i Witkowo najlepsze w XVII Biegu im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki

W Szkole Podstawowej im. Obrońców Gniezna i Ziemi Gnieźnieńskiej w Goślinowie odbył się XVII Bieg im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Wzięło w nim udział 136 dzieci z ośmiu szkół podstawowych oraz czterech przedszkoli. W klasyfikacji generalnej wśród przedszkoli zwyciężył Pyszczyn, przed Zdziechową i Goślinowem. Natomiast wśród uczniów szkół podstawowych na pierwszym miejscy uplasowało się Witkowo, przed Mieleszynem i Goślinowem.


Na kolejnych pozycjach znalazło się Żydowo, Zdziechowa, Szczytniki Duchowne, Modliszewko oraz Szkoła Podstawowa nr 12 w Gnieźnie. Przed rozpoczęciem rywalizacji jedna z uczennic zachęciła zgromadzonych do godnej rywalizacji. Zwróciła również uwagę na często powtarzane przez Męczennika słowa: „zło dobrem zwyciężaj”, które powinniśmy starać się wprowadzać w swoje życie każdego dnia. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale za udział w biegu. Mogli pożywić się także pyszną zupą, którą przygotowały panie z Restauracji „Słowianin” w Modliszewie.

Tegoroczne zawody odbyły się dzięki pomocy i wsparciu: parafii pod wezwaniem bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie, Referatu Misyjnego Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie oraz Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

Organizatorami biegu była Szkoła Podstawowa im. Obrońców Gniezna i Ziemi Gnieźnieńskiej w Goślinowie, Szkoła Podstawowa im. ks. Onufrego Kopczyńskiego w Żydowie oraz Bractwo Świętej Rodziny. Honorowym gościem tegorocznej rywalizacji była p. Jadwiga Wilska – współorganizatorka I Biegu im. ks. Jerzego Popiełuszki, który odbył się w 1991 r. w Gnieźnie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.