http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Trzy lata „Kijkowego Trzemeszna”!

  • Napisane przez Marzena Stankowska
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Trzy lata „Kijkowego Trzemeszna”!

Właśnie minęły trzy lata od oficjalnych narodzin „Kijkowego Trzemeszna” – nieformalnej drużyny sportowej, która w sposób szczególny upodobała sobie nordic walking. Jak co roku, urodziny miały być okazją do wspólnego spotkania i podsumowania minionego sezonu. Panująca sytuacja zmusiła jednak do przełożenia tego radosnego wydarzenia.


Dokonaliśmy krótkiego przeglądu działalności grupy w 2019 roku, która pochwalić się może niezłym dorobkiem. Trzemeszeński team zanotował na swoim koncie 57 startów. Najwięcej mają za sobą Agnieszka Kędzierska (28), Kamila Kolberg (27), Małgorzata Szczudlik (25), Grzegorz Mądry (22), Marzena Stankowska (15), Maciej Antas (12) i Aleksandra Olejniczak (10) oraz Magdalena Sosnowska (5), Wiktoria Rożek (5) i Angelika Zaręba (4). Reprezentanci „Kijkowego Trzemeszna” stawali na podium 133 razy.  Najbardziej utytułowani zawodnicy to – Kamila Kolberg (29 razy na podium), Agnieszka Kędzierska (28), Małgorzata Szczudlik (24), Grzegorz Mądry (21) oraz Maciej Antas (11) i Aleksandra Olejniczak (9).

Podczas podsumowywania minionego roku należy podkreślić fakt, iż udało się zrealizować ubiegłoroczne plany. Poza startami w lokalnych zawodach trzemesznianie wzięli udział w szeregu imprez o wysokiej randze. Kolejny raz okazało się, że osiągane wyniki stawiają zarówno zawodników jak i grupę „Kijkowe Trzemeszno” wśród czołowych kijkarzy w kraju. Spróbowali też swoich sił w zupełnie nowych (dla nich ) sportowych przedsięwzięciach. Do najważniejszych startów należy udział w: I Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w półmaratonie górskim (Prudnik), VI Mistrzostwach Polski NW w maratonie (Jastrowie), Mistrzostwach Polski (Osielsko), Mistrzostwach Polski i Europy (Barlinek), Plażowych Mistrzostwach Polski (Łeba), Pucharze Europy (Legnica) a także w ogólnopolskich cyklach – „Puchar Polski” i „Korona Polski”. Wspaniałą przygodą okazało się niewątpliwie uczestnictwo w Ultramaratonie „Leśna Doba”.

Działalność „Kijkowego Trzemeszna” to nie tylko udział w rywalizacji sportowej. Członkowie zespołu mocno stawiają na takie ważne elementy jak zdrowie, zabawa, integracja i pomoc innym. W związku z tym spotykają się na wspólnych treningach oraz chętnie uczestniczą w zawodach i akcjach o charakterze charytatywnym i sami podejmują takie inicjatywy.

Cieszymy się ogromnie, bo pod adresem „Kijkowego Trzemeszna” skierowano już mnóstwo ciepłych słów, podkreślających przede wszystkim ogromny wkład w promocję miasta. Docenia się nasze sukcesy oraz pasję a także pracę i ogromne zaangażowanie na rzecz budowania dobrej atmosfery w grupie, co niewątpliwie przekłada się na dobre wyniki sportowe oraz właściwy odbiór w środowisku lokalnym i poza nim.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.