http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Kiszkowskie dziewczęta w podwójnej koronie, chłopcy na drugim i trzecim miejscu!

Wyróżniony Kiszkowskie dziewczęta w podwójnej koronie, chłopcy na drugim i trzecim miejscu!

Zespoły siatkarek i siatkarzy z Kiszkowa zdominowały turnieje o Mistrzostwo Powiatu Gnieźnieńskiego, które w ostatnich dniach odbyły się w Kruchowie, Trzemesznie i Czerniejewie.


Kruchowo
Reprezentantki Szkoły Podstawowej w Kiszkowie udały się do Kruchowa, aby wziąć udział w finale Mistrzostw Powiatu Gnieźnieńskiego w Piłce Siatkowej. Siatkarskie spotkania odbyły się w hali sportowej miejscowej Szkoły Podstawowej im. Powstania Wielkopolskiego. Do zawodów przystąpiły cztery szkoły – zwycięzcy rejonów, na jakie podzielony jest powiat gnieźnieński w rywalizacji dotyczącej gier zespołowych.

Po zwycięskich pojedynkach kiszkowianki pozostawiły w pokonanym polu zawodniczki z Gniezna, Trzemeszna oraz Czerniejewa. Zdobywając mistrzowski tytuł, otrzymały prawo do reprezentowania powiatu gnieźnieńskiego w zawodach rejonu Poznań Teren Wschód, które odbędą się wkrótce w Śremie.

Wyniki spotkań:
SP Czerniejewo - SP nr 3 Gniezno 2-0 (25:19, 25:22)
SP Kiszkowo - SP nr 3 Gniezno 2-0 (25:20, 25:8)
SP nr 1 Trzemeszno - SP Czerniejewo 2-0 (25:16, 25:21)
SP nr 1 Trzemeszno - SP Kiszkowo  0-2  (6:25, 1:25)
SP Czerniejewo - SP Kiszkowo 0-2 (10:25, 9:25)
SP nr 1 Trzemeszno - SP nr 3 Gniezno 2-0 (25:21, 26:24)

Klasyfikacja końcowa:
1. Szkoła Podstawowa w Kiszkowie
2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzemesznie
3. Szkoła Podstawowa w Czerniejewie
4. Szkoła Podstawowa nr 3 w Gnieźnie

Skład drużyny z Kiszkowa: Dagmara Kamińska - kapitan, Ewa Kałat, Wiktoria Kałat, Amelia Majchrzak, Natalia Menz, Kinga Popa, Iza Jakubiak,  Martyna Rżana, Zofia Kozłowska, Antonina Maciejewska, Julia Purolnik, Oliwia Szymańska, Julia Maćków, Patrycja Król, Iza Kordela, Julia Pająk, Michalina Kuchta i Zosia Kulczak. Opiekunem zespołu jest Mariusz Czosnowski.

Trzemeszno
Tego samego dnia w Hali OSiR w Trzemesznie zostały rozegrane Mistrzostwa Piłki Siatkowej Chłopców Powiatu Gnieźnieńskiego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Udział w zawodach wzięły również 4 szkoły, które w ramach eliminacji dotarły do etapu powiatowego: SP nr 1 w Trzemesznie, SP Kiszkowo, SP nr 3 w Gnieźnie oraz SP Żydowo. Mecze zostały rozegrane również systemem „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów. O klasyfikacji końcowej turnieju zadecydowały detale czyli małe punkty. Wicemistrzostwo powiatu zdobyła Szkoła Podstawowa z Kiszkowa po zwycięskich meczach z zespołami z Żydowa 2-0, Trzemeszna 2-0 i porażką z Gnieznem 0-2. SP Żydowo wywalczyło tytuł mistrzowski, III miejsce zajęła SP nr 3 w Gnieźnie, a IV miejsce przypadło SP nr 1 w Trzemesznie.

Klasyfikacja końcowa:
1. Szkoła Podstawowa w Żydowie
2. Szkoła Podstawowa w Kiszkowie
3. Szkoła Podstawowa nr 3 w Gnieźnie
4. Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzemesznie

Skład drużyny z Kiszkowa: Wojciech Wenzel - kapitan. Patryk Błachowiak, Tomasz Czubaszek, Oliwier Wietrzyński, Damian Lenard, Joachim Naguszewski, Mateusz Woś, Jakub Frąckiwiak, Mateusz Ćwiek, Adrian Szelągowski, Adrian Długokęcki. Opiekunem zespołu jest Marek Jankowiak.

Czerniejewo
Dwa dni wcześniej, 6 marca w Hali Widowiskowo Sportowej w Czerniejewie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w Mini Piłce Siatkowej.  Zawody odbyły się w ramach Igrzysk Dzieci, czyli  dla uczennic i uczniów urodzonych w 2007 roku i młodszych.

W tym turnieju całkiem dobrze zaprezentowali się chłopcy z kiszkowskiej szkoły, którzy po zwycięskim meczu ze SP Łubowo 2:1 i porażkach z rówieśnikami z SP Czerniejewo 0:2 i SP nr 2
w Gnieźnie 1-2 zajęli III miejsce.

Trochę lepiej zaprezentowały się młode adeptki siatkówki z naszej szkoły, które również dopiero zaczynają swoją przygodę z tą dyscypliną sportu. Dziewczęta wygrały wszystkie swoje mecze: z SP Żydowo 2:1, SP nr 3 Gniezno 2:1 i SP Łubowo 2:1 i po walce i wielkich siatkarskich emocjach wygrały turniej zdobywając tytuł Mistrzyń Powiatu Gnieźnieńskiego w Mini Piłce Siatkowej. Dziewczęta będą reprezentowały nasz powiat w zawodach rejonu Poznań Teren Wschód, które odbędą się 27 marca w Śremie.

Skład drużyny chłopców: Mateusz Ćwiek - kapitan, Adrian Szelągowski, Jan Połok, Krzysztof Wampach, Lucek Misiorny, Marian Zachmyc, Radosław Stróżyk, Oskar Ślęzak, Jakub Cyranowicz, Nikodem Szelągowski, Eryk Ziemba, Kacper Cybichowski. Opiekunem zespołu jest Krzysztof Wolff.

Skład drużyny dziewcząt: Zofia Kulczak – kapitan, Wiktoria Słomiany, Zuzanna Bonk, Patrycja Talar, Tośka Maciejewska, Małgorzata Ćwiek, Aleksandra Polaszek, Aniela Springer, Nikola Kowalska, Julianna Szkudlarek, Agnieszka Broczkowska, Zośka Kozłowska, Joanna Sądej, Dominika Łucjan, Weronika Mantych i Patrycja Kępka. Opiekunem zespołu jest Mariusz Czosnowski.

Więcej w tej kategorii: « Sukcesy Inochi Gniezno w Kiszkowie

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.