Emocje i zwycięstwo MKK

Wyróżniony Emocje i zwycięstwo MKK

Koszykarze zespołu Sklep Polski MKK Gniezno podejmowali w hali imienia Mieczysława Łopatki zespół Sokoła Międzychód. Po bardzo emocjonującym meczu pokonali gości 89:78.

Zespół z Międzychodu to renomowany team z którym nie jest łatwo wygrać. Również w meczu w Gnieźnie z MKK, goście pokazali, że łatwego zwycięstwa gnieźnian nie będzie. Już po pierwszych minutach objęli prowadzenie, które utrzymali do końca kwarty, wygrywając ją wyraźnie 22:10. W drugiej pierwsze punkty zdobył Emil  Rau. Jednak i ta kwarta ostatecznie była wygrana przez gości, którzy w połowie meczu prowadzili 44:30.

Po przerwie była gra „kosz za kosz” i na ostatnie 10 minut meczu na tablicy wyników był rezultat 64:54 dla Sokoła. Ostatnia kwarta to ambitna gra podopiecznych Arkadiusza Konowalskiego. Zaczęli odrabiać straty, realizując zalecenia trenera. Punktowali gości, którzy trochę się pogubili. Ostatecznie ostatnią część gnieźnianie wygrali 35:15, a mecz ostatecznie 89:79. Kibice owacją na stojąco podziękowali za emocje i zwycięstwo.

Sklep Polski MKK Gniezno - Sokół Międzychód 89:78 (10:22, 20:22, 24:19, 35:15)
Sklep Polski MKK Gniezno: Rau 24, Kotwasiński 18, Leśniczak 13, Szydłowski 10, Rutkowski 10,  Dobrzycki 6, Barański 3, Nocek 3, Sobkowiak 2, Wietrzyński.