Aleksandra Leśnicka i Zuzanna Lewandowska mistrzyniami Wielkopolski!

Wyróżniony Aleksandra Leśnicka i Zuzanna Lewandowska mistrzyniami Wielkopolski!

Świetny występ zaliczyła tenisistka stołowa Aleksandra Leśnicka. Zdobyła tytuł Mistrzyni Wielkopolski i dwa razy wicemistrzostwo. Dodatkowo - trzecie miejsce w Poznaniu wywalczył Patryk Król.

Można powiedzieć, że sensacyjnie spisały się tenisistki stołowe Stelli Niechan Gniezno na Mistrzostwach Wielkopolski Seniorów rozgrywanych w Luboniu. Para deblowa: Aleksandra Leśnicka – Zuzanna Lewandowska zdobyły niespodziewanie mistrzowski tytuł pokonując po drodze duety pierwszoligowe z LKTS Luboń.

W meczu ćwierćfinałowym pokonały siostry Joannę i Alicję Maślak 3:0, w półfinale parę z Lubonia Julię Gładysz – Anitę Chudy 3:1. W finale po pięknej grze pokonały kolejną parę LKTS: Natalia Piechota-Aleksandra Nowak 3:1.  Rewelacyjnie spisała się Aleksandra Leśnicka w konkurencji indywidualnej zdobywając tytuł Wicemistrzyni Wielkopolski. Najpierw pokonała Klaudię Kostyk z Czempinia 3:0, potem Julię Gładysz z Lubonia 3:2, Alicję Gaca – Fair Playce Poznań 3:1 i Anitę Chudy z LKTS 3:1.

Dopiero w finale po dramatycznym pojedynku uległa zawodniczce pierwszoligowej Zuzannie Sułek 2:3. Gnieźnieńska zawodniczka miała w piątym secie dwa razy piłkę meczową. Niestety szczęście dopisało przeciwniczce. Również w grze mieszanej Leśnicka grając w parze z Adrianem Spychałą zdobyli tytuł wicemistrzowski. Kolejno wygrywali z parami: Serafiński-Frelich 3:0, Balcerzak-Gaca 3:1 w półfinale z Maciejem Wiśniewskim – Zuzanna Sułek 3:2, ulegając w finale Anicie Chudy – Mateuszowi  Lisieckiemu 2:3.

Był to doskonały występ  Aleksandry Leśnickiej, która zdobyła tytuł mistrzyni i dwukrotnie wicemistrzyni Wielkopolski.

Dobrze zaprezentował się na turnieju Grand Prix Wielkopolski Młodzików młody tenisista stołowy Stelli Niechan Gniezno – Patryk Król. Patryk zajął wysokie trzecie miejsce wśród 97 startujących zawodników z całej Wielkopolski. Kolejno pokonał: Tobiasza Błaszczyka z PKS Michał Krostkowo 3:0, Bartka Sułka z LKTS Luboń 3:0, Piotra Wieczorka z Polonii Śmigiel 3:0. Jakuba Nadolnego z UKS Smecz Konin 3:0, Kacpra Zrola z Lubonia 3:2 i przegrał w półfinale z Michałem Kazimierczakiem 0:3.

Ósme miejsce zajął Błażej Jaros, a trzynaste Ksawier Jaros. Kolejne dobre występy młodych pingpongistów Stelli Niechan podopiecznych trenerów: Eugeniusza Krugera i Tadeusza Nowaka.