KS Gniezno pokonany przez AZS

Wyróżniony KS Gniezno pokonany przez AZS

Zespół Klubu Sportowego Gniezno podejmował wicelidera zmagań AZS Uniwersytet Warszawski Wilanów. Był to mecz w ramach 15 kolejki spotkań grupy północnej I ligi futsalu. Niestety, przegrany przez gnieźnian.

Zespół KS Gniezno podejmował w hali sportowej imienia Mieczysława Łopatki w Gnieźnie ekipę AS Uniwersytet Warszawski Wilanów. Goście w tym roku postawili sobie jako cel awans do grona ekstraligowców. Swoje aspiracje pokazali w Gnieźnie. Tuż po rozpoczęciu meczu zdobyli pierwszego gola. Jego autorem był Tomasz Buczek. Po tym golu coraz częściej Warszawianie zagrażali bramce KS-u. W 12. minucie Michał Klaus uderzeniem z dziesięciu metrów pokonał bramkarza gnieźnian - Dawida Dymka.

Po chwili na 3:0 dla gości podwyższył wynik meczu Denis Lifanow. W 20 minucie niepilnowany Tomasz Buczek strzałem z ponad dziesięciu metrów pokonał ponownie Dawida Dymka . Na przerwę goście schodzili wygrywając 4:0. Po zmianie stron padła tylko jedna bramka i to dla gości. Jej autorem był Michał Klaus. Ostatecznie KS przegrał z zespołem AZS 0:5.

Po tym meczu zespół KS Gniezno zajmuje ósmą pozycję w ligowej z dorobkiem  13 punktów. Kolejny mecz gnieźnianie rozegrają za dwa tygodnie w Zgierzu z tamtejszym UMKS.