http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Maciej Młynarczyk i Maciej Szczepański nie dali szans rywalom

Wyróżniony Maciej Młynarczyk i Maciej Szczepański nie dali szans rywalom

W poniedziałkowym – piątym tegorocznym – turnieju brydżowym każda z 12 startujących par reprezentujących sekcje brydża sportowego Grodziska, Poznania, Skoków, Trzemeszna, Wrześni, Żnina i Gniezna rozegrała w restauracji Leo Libra 30 rozdań wygenerowanych przed turniejem z systemu Bridge Spider (Pajączek).


Turniej rozgrywany był na zapis maksymalny, gdzie taktyka polega na wylicytowaniu i wygraniu częściówek, gier kończących i premiowych oraz braniu maksymalnej ilości lew na zapowiedziany kontrakt. Ważnym czynnikiem w grze na maksy jest także skuteczna obrona zarówno gier częściowych jak i kończących. Jak zwykle i tym razem emocji przy stolikach było wiele, gdyż rozdania były ciekawe i wymagały odważnej ale przemyślanej licytacji, niemałych umiejętności w rozgrywce oraz głębokiej analizy nad pierwszym wistem i kolejnymi zagraniami.

W tym  turnieju najlepszą licytację, wist, rozgrywkę oraz obronę zademonstrowała po raz drugi w tym roku z wynikiem 58,33 procent para Maciej Młynarczyk – Maciej Szczepański (Klub Brydżowy Gniezno). Drugą lokatą z rezultatem 52,33 procent podzieliły się aż cztery pary: Robert Góralczyk (niezrzeszony) – Leszek Nowakowski (PAB Poznań/Gniezno), Jan Jarmuż – Piotr Stefański (Forta Żnin), Leszek Karwasiński – Marek Waraczewski (Wrzesiński Klub Brydża Sportowego), Janusz Reisner – Rajmund Wiśniewski (Forta). Szóste miejsce nagrywając 50,67 procent zajęła para Stanisław Kowalczewski – Remigiusz Szymczak (PAB Poznań/Gniezno).

Kolejny turniej brydżowy par – również na zapis maksymalny – rozegrany zostanie w najbliższy poniedziałek, 3 lutego o godz. 17.15 w restauracji Leo Libra przy ulicy Spichrzowej 1 Stowarzyszenie Gnieźnieński Brydż – organizator turniejów w Gnieźnie - zachęca „kółkowiczów” do wzięcia udziału w turniejach brydżowych, w których można przede wszystkim podnieść swoje umiejętności. W turnieju mile widziani będą gracze znających zasady gry w brydża a zwłaszcza uczniowie szkół, studenci gnieźnieńskich uczelni, oraz  brydżyści, którzy swego czasu grywali w brydża w czasie szkolnym i studenckim.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.