http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Noworoczne granie

  • Napisane przez Maciej Maciejewski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Noworoczne granie

To już stało się tradycją. W pierwszy dzień Nowego Roku w południe na boisku że sztuczną nawierzchnią w Gnieźnie spotkały się dwie drużyny: przedstawiciele Mieszka Gniezno oraz reprezentacji Husarii Auto Format Gniezno, wzmocnieni swoimi przyjaciółmi, ażeby rozegrać spotkanie noworoczne w piłce nożnej.


W drużynie Mieszka można było zobaczyć między innymi trenerów Akademii Mieszka, byłych zawodników pierwszej drużyny Mieszka, a także osoby sympatyzujące z klubem z ulicy Strumykowej. W drużynie Husarii Auto Format Gniezno, zagrali podstawowi zawodnicy tej ekipy oraz przyjaciele zespołu. Mecz, który rozegrany został w czasie 2x40 minut, zakończył się zwycięstwem  Mieszka w stosunku 2:0. Do przerwy było  bezbramkowo. Jednak nie  wynik był najważniejszy, ale dobra zabawa.

Zawodnicy obu drużyn w pierwszej części gry, mieli kilka sytuacji strzeleckich do zdobycia bramek. Na początku drugiej odsłony spotkania pierwszego gola w Nowym 2020 Roku dla zespołu Mieszko Gniezno, zapisał na swoim koncie w 61 minucie, po dograniu piłki przez Wojciecha Gąsiorowskiego – Jacek Moszczyński. W 64 minucie goście mogli prowadzić już różnicą dwóch bramek lecz strzał z dystansu Przemysława Urbaniaka zatrzymał się na poprzeczce bramki Husarii Auto Format.

To co nie udało się Urbaniakowi, udało się już w 70 minucie Adamowi Heliaszowi, który po dograniu piłki przez Wojciecha Gąsiorowskiego pokonując drugi raz golkipera Husarii Format Gniezno, podwyższył prowadzenie swojej drużyny na 2:0. Jak się później okazało była to ostatnia bramka zdobyta w całym meczu i tym samym zespół Mieszka wygrał mecz 2:0.

Kolejne noworoczne kopanie w piłkę nożną przy ulicy Strumykowej odbędzie się już za 365 dni.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.