http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Kiszkowski „Mikołajkowy Dzień z Piłką Siatkową” przeszedł do historii

  • Napisane przez Mariusz Czosnowski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Kiszkowski „Mikołajkowy Dzień z Piłką Siatkową” przeszedł do historii

W grudniowym, przedświątecznym okresie w kalendarzu sportowym imprez naszej gminy pojawił się „Mikołajkowy Dzień z Piłką Siatkową”. Impreza odbyła się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kiszkowie i składała się z dwóch części: Turnieju Dwójek Siatkarskich Dziewcząt i Nocnego Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet.


W sobotnie popołudnie o godz.15.00 na boiska siatkarskie wbiegły zawodniczki z kiszkowskiej szkoły, aby rozpocząć udział w turnieju dwójek siatkarskich . Wzięły w nim udział dziewczęta z klas piątych i szóstych, które dopiero zaczynają swoją przygodę z siatkówką. 12 zespołów dwójek w ciągu czterech godzin trwania turnieju, rozegrało aż 60 meczów. Walka, emocje i radość towarzyszyły przez cały czas trwania zawodów. Na zakończenie turnieju każda z zawodniczek otrzymała medal okolicznościowy, słodkie upominki oraz niespodziankę w postaci skarpet siatkarskich, które wywołały dużo radości na twarzach dziewczyn. Dekoracji i wręczenia upominków dokonali Wójt Gminy Kiszkowo Tadeusz Bąkowski oraz wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Kiszkowie Zbigniew Ochylski. 

Wyniki turnieju:
1. Zofia Kulczak i Małgorzata Ćwiek
2. Aniela Springer I Joanna Sądej
3. Martyna Szymanowska i Zuzanna Bonk

Kilka godzin później rozpoczął się sobotni wieczór, a boiska w kiszkowskiej hali stały się areną siatkarskich zmagań turnieju nocnego, w którym zmierzyły się cztery zespoły żeńskie z terenu naszej gminy: Wściekłe Pandy, Koniczynki, Gang Ślimaków i Mistrzynie. Punktualnie o godz. 21.00 po oficjalnym rozpoczęciu turnieju rozpoczęły się mecze w systemie „każdy z każdym”. Wysoki poziom rozgrywanych spotkań i zaangażowanie zawodniczek walczących o każdą piłkę mogły podobać się zgromadzonej w hali publiczności. Jednak przede wszystkim dawały ogromną satysfakcję samym siatkarkom.

Po ponad trzygodzinnych zawodach klasyfikacja końcowa była następująca:
1. KONICZYNKI (Karolina Masłowska, Karolina Chełmowska, Wiktoria Sprenger, Paula Kluczyńska, Alicja Otuszewska, Monika Święciochowska, , Klaudia Koszuta )
2. MISTRZYNIE (Aleksandra Majchrzak, Joanna Błachowiak, Joanna Szewczyk, Lilianna Brzozowska, Zofia Chełmowska, Zuzanna Tomkowiak)
3. WŚCIEKŁE PANDY (Samanta Stachowiak, Anna Łenc, Wiktoria Dudzińska, Martyna Masłowska, Malwina Jankowska, Klaudia Kwietniewska)
4. GANG ŚLIMAKÓW (Dagmara Kamińska, Ewa Kałat, Wiktoria Kałat, Amelia Majchrzak, Izabela Jakubiak, Martyna Rżana, Julia Purolnik, Oliwia Szymańska, Izabela Kordela, Zofia Kulczak, Antonina Maciejewska)

Podczas oficjalnego podsumowania turnieju zawodniczkom zostały wręczone medale i słodycze. Podziękowania i drobne upominki otrzymali również sędziowie zawodów – Adam i Paweł Sawiccy, którzy przez cały turniej czuwali nad właściwym przebiegiem meczów oraz Agata Sądej, która przez cały dzień było obecna przy stoliku sędziowskim. Dekoracji zespołów dokonał ponownie Wójt Gminy Kiszkowo - Tadeusz Bąkowski oraz Sołtys Wsi Kiszkowo, pan Krzysztof Zarębski. Nocne spotkanie kiszkowskich siatkarek ukoronowało wspólne zdjęcie oraz wzniesienie okrzyków drużyn. Miłym i zaskakującym akcentem w trakcie turnieju był upominek od Pizzerii „Maxi Pizza” z Pobiedzisk w postaci pizzy dla każdej zawodniczki.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.