http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Mikołajkowy turniej w Rawiczu. Brąz dla Kłecka

  • Napisane przez Zbyszek Beling
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Mikołajkowy turniej w Rawiczu. Brąz dla Kłecka

Zespół z Kłecka już po raz czwarty gościł w Rawiczu, tym razem z rocznikiem 2008 – 2009, na XXIII Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju mini koszykówki dziewcząt o Puchar Starosty Rawickiego. Zawodniczki z UKS „Delfin” Kłecko spotkały się z zespołami z Poznania, Wschowy, Kraszewic i Rawicza.


Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”. Łącznie każda drużyna rozegrała 4 spotkania. W piątek, w pierwszym swoim meczu Kłecko pokonało KS „Play Basket” Kraszewice 74:34. Mecz był bardzo zacięty i dopiero w ostatniej kwarcie zawodniczki z Kłecka rozbiły rywalki dokładając 30 punktów. W kolejnym dniu turnieju UKS „Delfin” Kłecko przegrał z rewelacyjnym zespołem WSTK Wschowa 26:60. W połowie tego meczu Kłecko straciło też (kontuzja ręki) swoją podstawową zawodniczkę, Laurę Maciuszek. Jej nieobecność miała też wpływ na dalszy przebieg spotkania oraz na wyniki kolejnych meczów.

W niedzielę dziewczęta z Kłecka zagrały dwa mecze. Pierwszy z AZS Poznań wygrywając 39:23, a następnie – walcząc o srebrny medal – z gospodarzami turnieju, zespołem UKS „Olimp” Rawicz, przegrywając ostatecznie po bardzo zaciętym pojedynku 38:32 i zapewniając sobie trzecie miejsce.

Klasyfikacja końcowa:
1. WSTK Wschowa
2. UKS „Olimp” Rawicz
3. UKS „Delfin” Kłecko
4.KS PLAY BASKET Kraszewice
5. AZS Poznań

Nagrodę indywidualną dla najlepszej zawodniczki zespołu UKS „Delfin” Kłecko otrzymała Wiktoria Lemańska. UKS „Delfin” Kłecko wystąpił w następującym składzie: Julia Kozicka, Nadia Wojnowska, Maria Pomorska, Marta Pilecka, Zofia Cieślicka, Anastazja Kuszwara, Julia Robakowska, Laura Maciuszek, Jagoda Lewartowska, Julia Makosz, Nikola Romańska, Wiktoria Lemańska, Larysa Kaczmarek, Patrycja Wankowska, Kinga Andrzejczak, Klaudia Ignasiak. Trenerzy: Ewa Kujawska i Waldemar Gołochowicz.

Działalność UKS „Delfin” Kłecko jest współfinansowana ze środków otrzymanych z budżetu Gminy Kłecko w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej oraz ze środków Powiatu Gnieźnieńskiego i Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu KLUB 2019. Dzięki tym środkom i wzorowej współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Kłecku oraz rodzicami dziewczęta mogą doskonalić swoje umiejętności.

Więcej w tej kategorii: « Puchar pozostał w Kłecku

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.