http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Hokejowy weekend

  • Napisane przez Maciej Maciejewski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy

Start i Stella rozegrały w miniony weekend swoje pojedynki ligowe. Start podejmował Grunwald Poznań a Stella - Ósemkę Tarnowskie Góry. Oba mecze tradycyjnie rozegrane zostały na stadionie imienia Alfonsa Flinika.


W meczu Superligi hokeja na trawie mężczyzn, zespół Startu 1954 Gniezno podejmował Grunwald Poznań. Poznaniacy to obrońcy tytułu mistrzowskiego, byli zatem zdecydowanym faworytem. Zresztą tak jest od lat. I często pojedynki tego zespołu ze Startem kończyły się wynikiem dwucyfrowym. Tym razem tak nie było.

Gnieźnianie, mimo przenikliwego chłodu, dzielnie stawiali opór zespołowi Grunwaldu. Ostatecznie jednak czerwono–czarni przegrali 2:5. Bramki dla Gnieźnian zdobywali: Maksymilian Pawlak i Gracjan Jarzyński. Po rundzie jesiennej podopieczni trenera Jankowskiego z dorobkiem 6 punktów zajmują siódme miejsce w ligowej tabeli.

Natomiast zespół Stelli Gniezno podejmował Ósemkę Tarnowskie Góry w rywalizacji pierwszoligowej. Mecz zakończył się remisem 1:1. Jednak w karnych zagrywkach lepszymi okazali się Stelliści. I to oni po rundzie jesiennej z dorobkiem 16 punktów prowadzą w tabeli I ligi. Oba gnieźnieńskie zespoły przystąpią wkrótce do rywalizacji halowej.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.