Damian Sitarz – najszybszym zawodnikiem V Biegu Niepodległości

Wyróżniony Damian Sitarz – najszybszym zawodnikiem V Biegu Niepodległości

Damian Sitarz z Mogilna okazał się najszybszym na trasie tegorocznego Biegu Niepodległości w Gnieźnie. Pomimo chłodu na starcie stanęło blisko 600 biegaczy.

Blisko 600 zawodników wzięło udział w piątym Biegu Niepodległości. Tradycyjnie trasa 11 kilometrów przebiegała ulicami Gniezna. Były to dwie pętle. Ostatecznie po 40 minutach pierwszy linię mety minął zawodnik z Mogilna - Damian Sitarz. Miejsce drugie wywalczył Szymon Wesołowski  (40,13)  a trzecie  Klaudiusz Kozłowski z czasem 40:23 - obaj z Gniezna.

Wśród startujących kobiet  najszybszą okazała się  Ewelina Kasprzak z czasem 45:52. Druga linię mety minęła  Magdalena Przesławska (46:55), a trzecia Joanna Stawowa  uzyskała czas 47:09.

Najszybszą Gnieźnianką była Agata Zachwieja (48:48). W biegu startowali również prezydent Gniezna  Tomasz Budasz i jego zastępca Michał Powałowski.