Pechowa porażka

Wyróżniony Fot. archiwum Fot. archiwum

Piłkarze Mieszka Gniezno przegrali mecz ligowy w Kleczewie 0:1. Był to już kolejny, trzeci mecz bez zwycięstwa podopiecznych trenera Mariusza Bekasa.

Taka przegrana jak w Kleczewie najbardziej boli. Boli, bo gola dla Sokoła, samobójczego, strzelił zawodnik Mieszka. Mecz przebiegał pod dyktando Mieszka. Gnieźnianie stwarzali sobie dogodne sytuacje pod bramką Huberta Świtalskiego. W pierwszej części bliscy pokonania golkipera Sokoła byli Krzysztof Biegański i Radosław Mikołajczak. Najlepszej sytuacji nie wykorzystał jednak Łukasz Zagdański, który w 33 minucie mając przed sobą pustą bramkę nie trafił w piłkę. Ostatecznie na przerwę oba zespoły schodziły bez zdobyczy punktowej.

Po zmianie stron wydawało się, że mieszkowcy wreszcie zdobędą gole. I ostatecznie to się udało, ale dla Sokoła.  W 78 minucie meczu wyprowadzili szybki kontratak, po którym w zamieszaniu pod bramką Mieszka, Michał Steinke, mając kontakt z piłką wepchnął ją do własnej bramki. Na odrobienie tej starty i choćby wyrównanie, czasu zabrakło. Ostatecznie przegrana Mieszka 0:1. Po tej porażce Mieszko zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

Skład Mieszka: Sławomir Janicki, Hubert Kantorowski, Sebastian Golak, Michał Steinke, Radosław Jasiński, Krzysztof Biegański, Bartosz Kalupa (79 Krzysztof Bartoszak), Tomasz Bzdęga, Mateusz Roszak, Radosław Mikołajczak (46 Damian Sędziak), Łukasz Zagdański

A już w nadchodzącą niedzielę, w ostatnim meczu rundy jesiennej, na stadionie przy ulicy Strumykowej gnieźnianie podejmować będą Radunię Stężyca. Początek tego meczu zaplanowano na godzinę 13.30.