http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Pelikan Niechanowo nadal zwycięski

  • Napisane przez (Źródło: pelikanniechanowo.pl)
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Pelikan Niechanowo nadal zwycięski

Czwarte zwycięstwo z rzędu zanotował zespół Pelikana Niechanowo, który w niedzielne, wczesne popołudnie w Brudzewie pokonał tamtejszą Kasztelanię 3:0. Bramki dla zielono - czarnych zdobywali: Filip Kruczyński, Szymon Burgiel i Radosław Trybuła.


Spotkanie z outsiderem tabeli rozpoczęło się z kilkuminutowym opóźnieniem z uwagi na protest sędziów związany z coraz większą agresją skierowaną w ich kierunku. Od pierwszego gwizdka inicjatywę przejęli podopieczni trenera Andrzeja Stefańskiego, którzy dyktowali warunki gry. Pierwszą dogodną okazję miał Filip Kruczyński, lecz w stuprocentowej sytuacji nie zdołał pokonać golkipera miejscowych. Chwilę później kąśliwy strzał z 30 metrów oddał Andrzej Stefański, lecz minimalnie chybił. Dopiero w okolicach 30 minuty Pelikan dopiął swego. Strzał Stefańskiego obił poprzeczkę bramkarza Kasztelani, piłka wróciła na plac gry. Dopadł do niej Filip Kruczyński i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Krótko przed przerwą zielono - czarni objęli dwubramkowe prowadzenie. Po rzucie rożnym piłka przeszła pole karne gospodarzy, akcję zamykał Krzysztof Jackowiak, który na 3 metrze przed bramką wypatrzył niepilnowanego Szymona Burgiela. Popularny "Burgi" dopełnił formalności i było 0:2. Taki wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona spotkania.

Druga część gry była już trochę gorsza w wykonaniu Pelikana. Na jej początku to miejscowi postraszyli defensywę niechanowian. Piłka po strzale jednego z zawodników Brudzewa zatrzymała się na spojeniu słupka z poprzeczką bramki strzeżonej przez Adama Garczyka. Jednak to było wszystko, na co było stać gospodarzy. Pelikan kontrolował mecz, choć gra była trochę chaotyczna. Kolejną wyśmienitą sytuację miał po chwili Filip Kruczyński, lecz ponownie był nieskuteczny. Dopiero w samej końcówce meczu wynik na 3:0 po indywidualnej akcji ustalił Radosław Trybuła i Pelikan mógł świętować kolejne trzy punkty w ligowej tabeli. Zadanie wykonane, nie było może fajerwerków, ale solidna gra i niezagrożone zwycięstwo drużyny z "różanej Gminy". Podziękowania należą się także naszym wiernym kibicom, którzy w Brudzewie zaprezentowali nową flagę tzw. "sektorówkę". Brawo!

Skład Pelikana: Adam Garczyk, Przemysław Wiśniewski (Kamil Buczek), Dawid Urbaniak, Krzysztof Jackowiak, Maciej Białas, Filip Kruczyński (Dawid Kustra), Dawid Połatyński, Andrzej Stefański, Bartosz Staszewski (Patryk Waluszyński), Jakub Januchowski (Radosław Trybuła), Szymon Burgiel (Patryk Jarzyński). Ponadto: Hubert Świątnicki.


Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.