Mieszko poległ w Janikowie

Niestety, tym razem zespół Mieszka Gniezno wrócił na tarczy z pojedynku ligowego w Janikowie z miejscową Unią. Podopieczni trenera Bekasa stracili bramkę na wagę remisu w 85 minucie gry i przegrali mecz 1:2.

Niestety, trzeciej porażki w tym sezonie doznali piłkarze Mieszka Gniezno. Podopieczni Mariusza Bekasa przegrali w Janikowie z Unią 1:2. Sam mecz na początku nie układał się źle. Może oprócz tego, że jeszcze na rozgrzewce kontuzji nabawił się Kaliszan i w jego miejsce wszedł Pawlak. Jednak w miarę upływu czasu w grę biało-niebeskich zaczął wkradać się chaos. W 23 minucie boisko musiał opuścić kontuzjowany Sebastian Golak. Był to moment kiedy to gospodarze przejęli inicjatywę w meczu. Elektem przewagi była bramka zdobyta w 33 minucie meczu. Adam Konieczny strzałem z bliska pokonał Sławomira Janickiego. Jednak po kilku minutach Mieszkowy odpowiedzieli również golem. Jego autorem był Łukasz Zagdański. Kolejne minuty do przerwy to gra na pograniczu faulu i bez goli.

Po zmianie stron gnieźnianie starali się dominować, jednak brakowało im pomysłu na to, by efektem przewagi była bramka.  W 70 minucie okazję do zdobycia drugiego gola miał Łukasz Zagdański, jednak strzelając głową z zaledwie kilku metrów nie trafił do siatki. Bramka, która dała zwycięstwo graczom z Janikowa padła w 85 minucie, po będzie Krzysztofa Bartoszaka. Autorem gola w zamieszaniu podbramkowym był Dawid Radomski. Ostatecznie Unia wygrała 2:1.

Skład Mieszka: Sławomir Janicki, Hubert Kantorowski, Michał Steinke, Sebastian Golak (23 Łukasz Bogajewski, 60 Filip Fiborek), Radosław Jasiński, Tomasz Bzdęga, Krzysztof Biegański, Mateusz Roszak, Damian Pawlak (62 Damian Sędziak), Radosław Mikołajczak, Łukasz Zagdański (82 Krzysztof Bartoszak).

Kolejnym spotkaniu na swoim stadionie, biało-niebiescy zagrają w najbliższą sobotę 2 listopada o godzinie 14.00 z Chemikiem Police.