http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

MKS PR URBIS Gniezno zdobył Gliwice!

  • Napisane przez Mateusz Domański/MKS PR URBIS Gniezno
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Fot. mks-gniezno.pl Fot. mks-gniezno.pl

Gliwice zdobyte! W sobotę piłkarki ręczne MKS PR URBIS Gniezno rozprawiły się z tamtejszym SPR-em 30:24. Na pewno nie był to łatwy mecz, ale podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka pokazały charakter, co zaowocowało triumfem.


Spotkanie od początku było wyrównane. Przyjezdne nie potrafiły odskoczyć rywalkom na więcej niż dwie bramki. Rywalizacja toczyła się praktycznie łeb w łeb. Po pierwszej połowie obie ekipy schodziły do szatni w podobnych nastrojach, bo na tablicy wyników widniał rezultat remisowy 12:12.

Druga połowa przebiegała pomyślnie dla MKS PR URBIS Gniezno. Ponownie zaczęło się od wymiany ciosów. W 41. minucie serię trzech trafień MKS-u rozpoczęła Martyna Bigoszewska-Jackowiak. Po chwili do protokołu wpisały się Natalia Niedzielska oraz Joanna Sawicka. Na tablicy wyników pojawił się rezultat 18:21.

Gospodynie przerwały dobrą passę gnieźnianek, ale za chwilę znów dwukrotnie trafiła Martyna Bigoszewska-Jackowiak, co poskutkowało czterobramkową przewagą podopiecznych trenerów Roberta Popka i Romana Solarka. W 52. minucie zespół z Pierwszej Stolicy Polski prowadził różnicą pięciu trafień i był na dobrej drodze do zainkasowania zwycięstwa.

W końcówce MKS PR URBIS Gniezno zachował koncentrację. Gnieźnianki dołożyły jeszcze kilka trafień, dzięki czemu ostatecznie pokonały SPR Gliwice 30:24. Najwięcej bramek dla żółto-czarnych rzuciły Karolina Kasprowiak, Joanna Sawicka i Monika Łęgowska (po 6). Jak zatem widać, nie było zdecydowanej liderki.   

MKS PR URBIS Gniezno: Kobyłecka, Konieczna – Kasprowiak (6), Niedzielska (1), Siwka (2), Sawicka (6), Giszczyńska (3), Chojnacka (1), Dolacińska, Bigoszwska-Jackowiak (5), Rachela, Walkowska, Ślęzak, Łęgowska (6)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.