http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Bieg Niepodległości wystartuje po raz piąty

  • Napisane przez (Inf. prasowa)
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Bieg Niepodległości wystartuje po raz piąty

11 listopada w Gnieźnie po raz piąty wystartuje Gnieźnieński Bieg Niepodległości. Dystans biegu jest nietypowy, ale adekwatny do daty - 11 listopada – 11km. Biegacze tradycyjnie wystartują spod Katedry Gnieźnieńskiej a zakończą bieg na Rynku. Gnieźnieńską tradycją jest obowiązek biegu w okolicznościowej koszulce, którą zawodnicy znajdą w pakiecie.


W tym roku koszulka nawiązuje do 101 rocznicy odzyskania niepodległości. Orzeł powstał z kodu binarnego na który składają się właśnie cyfry 0 i 1. To właśnie kod binarny jest symbolem innowacyjności, automatyki i cyber przyszłości. Jest to jednocześnie nawiązanie do nowoczesności, do patrzenia w przyszłość, do myślenia perspektywicznego i wolnego od martyrologii poprzedniego, tragicznego stulecia. Wszyscy uczestnicy naszego biegu otrzymają pamiątkowy medal, piękny pamiątkowy kubek, a na mecie pysznego rogala marcińskiego, bo to przecież Wielkopolska i kultywujemy regionalną tradycję.

Zapraszamy do udziału w naszym biegu i do uczczenia Dnia Niepodległości tam, gdzie Wolność nie przyszła 11 listopada, musieliśmy ją sobie wywalczyć w Powstaniu Wielkopolskim.  

Więcej szczegółów oraz zapisy na http://biegniepodleglosci.gniezno.pl oraz https://www.facebook.com/Bieg-Niepodległości-Gniezno-683487968454289/

Organizatorem V Gnieźnieńskiego Biegu Niepodległości jest Klub Sportowy „Altom” Gniezno przy wsparciu Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. Sponsorem strategicznym biegu jest BUD-DAR oraz Verallia Polska.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.