Młodzi zapaśnicy walczyli o mistrzostwo Wielkopolski!

Wyróżniony Młodzi zapaśnicy walczyli o mistrzostwo Wielkopolski!

W Gnieźnie odbyły się VII Mistrzostwa Wielkopolskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w zapasach młodzików w stylu klasycznym i dzieci w stylu wolnym. Młodzi zapaśnicy walczyli  o puchar Przewodniczącego WZ LZS i o Puchar Prezydenta Gniezna Tomasza Budasza.

W turnieju, który odbył się w hali sportowo-widowiskowej im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie starowało  100 zawodników z 10 klubów. W rywalizacji dzieci zwyciężył „Sobieski” Poznań, który otrzymał Puchar Prezydenta Gniezna. W kategorii wiekowej młodzicy zwyciężyła drużyna z „Unii” Swarzędz, która zdobyła Puchar Przewodniczącego WZ LZS.

W klasyfikacji ogólnej turnieju na pierwszym miejscu podium stanęła „Tęcza” Środa Wielkopolska (58 pkt), przed „Sobieskim” Poznań (52 pkt) i „Unią” Swarzędz (51pkt). Tuż za podium z 50 pkt. była drużyna „Husarza” Gniezno. Ponadto w zmaganiach wzięły udział drużyny z UKS Plewiska (20 pkt), „Wiatr” Wołów (18 pkt), „Olimpijczyk” Sulmierzyce (17pkt), UKS Kiekrz (9 pkt), „Grunwald' Poznań i „Wiktoria” Osielsko (oba po 5 pkt).

Gnieźnieńskiego „Husarza” reprezentowało 18 zawodników. Na najwyższym podium stanęli  - Antoniu Skupin  (kat. wagowa 29kg), Jan Skupin  (kat. wagowa 41kg), Matylda Dziadoszek (kat. wagowa 30kg) i Jakub Budny  (kat. wagowa 68kg).  Drugie pozycje wywalczyli – Dominik Dynaryński , Mateusz Dziadoszek , Kacper Sałaciński i Adam Bogucki. Brązowe krążki zdobyli – Eryk Bogucki Eryk, Liliana Błaszczyk , Gabriela Dynaryńska , Nadia Bułka , Adam  Wiśniewski,   Maksymilian Bułka, Jakub Grzeszczak , Witold Temczuk  i  Witold Błaszczyk.

Podczas zawodów odbył się konkurs na najsprawniejszych gimnastycznie sportowców. Komisja w składzie - Damian Grabowski (gość honorowy - mistrz MM), Agata Mikulska (Wice Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego), Łukasz Kaszyński (Dyrektor Wydziału Oświaty i Turystyki Starostwa Powiatowego w Gnieźnie), Waldemar Rewers (Inspektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Gniezna), wybrała za najlepszą w tej konkurencji Matyldę Dziadoszek z „Husarza” Gniezno i Alexa Mendl z „Unii” Swarzędz.

Ponadto Komisja w składzie Damian Grabowski (gość honorowy), Dariusz Szarzyński (Wice Prezes KS Husarz), Stanisław Dolaciński (Przewodniczący Komisji Sportu Rady Miasta Gniezna) wybrała najlepszych zapaśników turnieju. Zostali nimi Matylda Dziadoszek z „Husarza” Gniezno, Jan Skupin z „Husarza” Gniezno i Alex  Mendel z „Unii” Swarzędz.