Górnik Konin pokonany!

Wyróżniony Górnik Konin pokonany!

Kolejne zwycięstwo odnieśli piłkarze Mieszka Gniezno. Na swoim obiekcie pokonali w pojedynku derbowym Górnika Konin 3:0. Dzięki tej wygranej biało–niebiescy awansowali na drugie miejsce w tabeli ligowej.

Zespół Górnika Konin to była zawsze niewygodna drużyna dla zespołu trenera Bekasa. Być może respekt przed rywalem na początku pojedynku trochę wpłynął deprymująco na biało–niebieskich. Bo to goście w pierwszych minutach dominowali na boisku. W 7 minucie sytuację do zdobycia gola miał Mateusz Majer, który wyszedł sam na sam z bramkarzem Mieszka. Pomocnik Górnika strzelił do wydawałoby się pustej bramki Mieszka, na szczęście bardzo dobrą interwencją popisał się Hubert Kantorowski. Sześć minut później Sebastian Antas strzelał z dystansu, ale sędzia wskazał pozycję spaloną. W 23 minucie w polu karnym Mieszka powstało zamieszanie które ponownie próbował wykorzystać  ponownie Antas.

Dopiero w 30 minucie po raz pierwszy zaatakowali gnieźnianie. Najpierw strzał z bliska Łukasza Zagdańskiego zablokowali defensorzy Górnika, a dobitka Krzysztofa Biegańskiego poszybowała obok bramki. Tuż przed przerwą gospodarzom udało się znaleźć drogę do siatki przyjezdnych. Po akcji lewą stroną boiska Damiana Sędziaka piłkę do pustej bramki Górnika skierował Łukasz Zagdański i na przerwę gospodarze zeszli z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga połowa rozpoczęła się od sytuacji pod bramką Górnika. W 52 minucie Michał Steinke, w zamieszaniu w polu karnym gości, z zaledwie kilku metrów nie trafił do pustej bramki koninian. W kolejnych minutach inicjatywa należała do Mieszka, ale niewiele z tego wynikało. W 72 minucie najzagorzalsi kibice biało-niebieskich, którzy zdecydowali się w tych niesprzyjających warunkach atmosferycznych zasiąść przy Strumykowej, obejrzeli drugiego gola. Po centrze z prawej strony boiska, najwyżej w polu karnym Górnika wyskoczył Tomasz Bzdęga i strzałem głową pokonał Beśkę. Pięć minut później było po meczu. Krzysztof Biegański zagrał wzdłuż bramki gości, a na długim słupku znalazł się wprowadzony chwilę wcześniej Damian Pawlak, który skierował piłkę do pustej bramki podwyższając prowadzenie podopiecznych Mariusza Bekasa na 3:0.

W 79 minucie bardzo dobrą akcję lewym skrzydłem przeprowadził Mateusz Majer, który wycofał futbolówkę do Dawida Przybyszewskiego, a jego strzał po ziemi zablokował któryś z obrońców biało-niebieskich. W ostatnich minutach od wyższej porażki, zespół Górnika uchronił Wiktor Beśka. Najpierw w 84 minucie obronił strzał przy słupku Tomasza Bzdęgi, a pięć minut potem w dobrym stylu odbił strzał w górny narożnik Krzysztofa Bartoszaka. Ostatecznie gnieźnianie pokonali niewygodnego rywala z Konina 3:0 i jest to czwarte zwycięstwo z rzędu odniesione przez podopiecznych Mariusza Bekasa.

Mieszko: Sławomir Janicki, Hubert Kantorowski, Michał Steinke, Sebastian Golak, Radosław Jasiński, Krzysztof Biegański (80 Łukasz Bogajewski), Bartosz Kalupa (84 Adrian Kaliszan), Tomasz Bzdęga, Mateusz Roszak, Damian Sędziak (75 Damian Pawlak), Łukasz Zagdański (69 Krzysztof Bartoszak)

Za tydzień w kolejnym meczu rywalem biało-niebieskich będzie w Koszalinie - Bałtyk. Spotkanie to odbędzie się w sobotę o godzinie 15.00.