Porażka Startu z AZS AWF Poznań

Wyróżniony Porażka Startu z AZS AWF Poznań

Start 1954 w pojedynku 4. kolejki Superligi hokeja na trawie przegrał różnicą jednej bramki z AZS AWF Poznań. Mecz rozegrany został na Stadionie imienia Alfonsa Flinika w Gnieźnie.

Kolejny pojedynek ligowy rozegrali laskarze Startu 1954 Gniezno. Tym razem podejmowali ekipę AZS AWF Poznań. Oba zespoły sąsiadowały w tabeli, więc trudno było o faworyta tej potyczki. Pokazał to sam mecz który był wyrównanym pojedynkiem. Padły w nim zaledwie trzy gole. Niestety, tylko jeden dla Startu a dwa dla AZS AWF.

Goście już w 5. minucie objęli prowadzenie po celnym trafieniu Jakuba Deniza. Wyrównanie padło przed przerwą w drugiej kwarcie. W 28. minucie po krótkim rogu piłka została wycofana do Damiana Szymańskiego, który umieścił ją w siatce poznaniaków. Trzecia kwarta pomimo przewagi Startu była bezbramkowa.

O zwycięstwie zadecydowała ostatnia faza gry. Wtedy znowu zaczęli dominować akademicy. Pomimo dobrej postawy Marcina Trzaskawki, przy jednej z dobitek gnieźnianie stracili gola na wagę zwycięstwa gości. Autorem tej bramki był Łukasz Kosmaczewski. Ostatecznie zatem  2:1 dla AZS AWF Poznań.