Logo
Wydrukuj tę stronę

Jan Jarmuż i Piotr Stefański najlepiej licytowali...

W poniedziałkowym – czterdziestym tegorocznym – turnieju brydżowym rozegranym 30 września, każda z 11 startujących par reprezentujących ośrodki brydża sportowego Trzemeszna, Wrześni, Żnina i Gniezna rozegrała w restauracji Leo Libra,  27 wygenerowanych przed turniejem z systemy Bridge Spider (Pajączek) rozdań.


Turniej rozgrywany był na zapis maksymalny, gdzie taktyka polega na wylicytowaniu i wygraniu gier kończących i premiowych oraz braniu maksymalnej ilości lew na zapowiedziany kontrakt. Ważnym czynnikiem w grze na maksy jest także skuteczna obrona zarówno gier częściowych jak i kończących. Jak zwykle i tym razem emocji przy stolikach było wiele, gdyż rozdania były ciekawe i wymagały odważnej, ale przemyślanej licytacji, niemałych umiejętności w rozgrywce oraz głębokiej analizy nad pierwszym wistem i kolejnymi zagraniami.

Tym razem najlepszą licytację, wist, rozgrywkę oraz obronę zademonstrowała para Jan Jarmuż – Piotr Stefański (Forta Żnin), która wynikiem 61,57 procent zwyciężyła po raz piąty w tym roku gnieźnieński turniej. Drugą lokatę w rezultatem 58,92 procent wywalczył duet Andrzej Chudy – Marek Piechociński (Klub Brydżowy Gniezno) a trzecią nagrywając 57,67 procent para Roman Kujawski – Marek Wojciechowski (KBG). Czwarte miejsce z rezultatem 55,17 procent zajęła  para Janusz Reisner – Rajmund Wiśniewski (Forta) a piąte z wynikiem 52,08 procent para Stanisław Kowalczewski – Remigiusz Szymczak (PAB Gniezno). Szóstą lokatę z wynikiem 50,58 procent zajęła para Ryszard Szamałek – Wojciech Zimniak (Wrzesiński Klub Brydż Sportowego).

Kolejny turniej brydżowy par organizowany przez Stowarzyszenie Gnieźnieński Brydż rozegrany zostanie w najbliższy poniedziałek, 7 października o godz. 17.15 w restauracji Leo Libra Przy ulicy Spichrzowej. Do udziału w turnieju zapraszamy wszystkich znających zasady gry w brydża a zwłaszcza studentów gnieźnieńskich uczelni oraz tych brydżystów, którzy swego czasu grywali w brydża w czasie szkolnym i studenckim.
Informacjelokalne.pl