Nerwowa końcówka zwycięskiego meczu

Wyróżniony Nerwowa końcówka zwycięskiego meczu

W meczu drugiej kolejki rozgrywek Superligi hokeja na trawie Start 1954 Gniezno podejmował „zielonych” czyli Wartę Poznań. Z tej potyczki zwycięsko wyszli gnieźnianie, którzy pokonali poznaniaków 3:2.

Po przegranym meczu wyjazdowym Startowców tydzień temu w Toruniu, teraz pełna rehabilitacja. Czerwono-czarni przed własną publicznością pokonali Wartę Poznań 3:2. Pierwsza bramka padła dopiero w drugiej kwarcie pojedynku. W 24. minucie, po akcji na lewym skrzydle piłkę z ostrego kąta uderzył celnie Gracjan Jarzyński  ustalając wynik do przerwy na 1:0. Po zmianie stron goście ruszyli do odrabiania strat. W 35. minucie bliski wyrównania był Tomasz Wachowiak. Startowcy grali w tej fazie meczu z kontry i po jednej z nich w końcówce trzeciej kwarty wywalczyli karny strzał rożny. Wykorzystał  go Błażej Zieliński i przed ostatnią odsłoną kwarta było 2:0.

Następnie dobre akcje przeprowadził Dominik Małecki. Wychowanek Polonii Środa Wielkopolska, który w tym sezonie zasilił kadrę Startu, najpierw trafił w słupek, ale w 51. minucie podwyższył wynik meczu na 3:0. I gdy wydawało się, że będzie spokojna końcówka  goście zdobyli dwa gole. W 54. minucie pierwszą bramkę dla Warty zdobył Maciej Walkowiak, a niespełna trzy minuty później kontaktowego gola zdobył Waldemar Rataj. Końcówka meczu była bardzo nerwowa, ale ostatecznie gnieźnianie pokonali brązowych medalistów ostatnich mistrzostw Polski 3:2.

Za dwa tygodnie kolejny mecz ligowy, tym razem w Rogowie z miejscowym LKS.