http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Mirosława Szweda i Tomasz Szymkowiak najszybsi na trasie Biegu Lechitów!

  • Napisane przez Maciej Maciejewski
  • Dział: Sport
  • 1 komentarz
Wyróżniony Mirosława Szweda i Tomasz Szymkowiak najszybsi na trasie Biegu Lechitów!

Blisko 3000 uczestników zgłosiło chęć startu w 42. Biegu Lechitów. Tradycyjnie start biegu miał miejsce na Ostrowie Lednickim punktualnie o godzinie 11.00. Biegaczom na trasie towarzyszyli licznie zgromadzeni kibice.


Blisko 3000 uczestników stanęło na starcie najstarszego w Polsce półmaratonu. W tym roku najszybciej trasę z Lednogóry do Gniezna pokonał  Tomasz Szymkowiak z Wrześni. Czas jaki uzyskał to 01:09:18. Drugi linie mety minął Krzysztof Hadas z Poznania, a trzecim był Zbigniew Kledzik z Chomiąży.

Wśród pań najszybszą okazała się Mirosława Szweda z Torunia. Biegająca amatorsko Pani Mirosława uzyskała czas 1.25.38. Jako druga z pań linię mety minęła Iwona Żukowska ze Środy, a trzecią była Dorota Lutomska z Obornik. Tryumfatorzy biegu  zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami, nagrodami finansowymi oraz rzeczowymi ufundowanymi przez sponsorów.

Najszybszym gnieźnianinem okazał się Jakub Najmowicz z czasem 1.17.26. Drugim był Andrzej Gromadziński a trzeci Rafał Konieczka. W biegu startowało też czterech wiernych Lechitów, którzy brali udział we wszystkich edycjach tej imprezy. Jako pierwszy z tej grupy pierwszy linie mety minął Stefan Dobak, przed Hieronimem Olejniczakiem, Wojciechem Wesołowskim i Jerzym Nawrotem.  

Po raz pierwszy odbył się też Mini Bieg Lechitów. Dystans około 4 kilometrów cieszył się sporym zainteresowaniem biegaczy amatorów.  Wcześniej, w godzinach dopołudniowych rywalizowały dzieci i młodzież szkolna. Dystanse były dostosowane do wieku uczestników. Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie internetowej 42. Biegu Lechitów.

1 komentarz

  • Andrii
    Andrii wtorek, 05, listopad 2019 02:03 Link do komentarza Raportuj

    Brałem udział w tegorocznym półmaratonie (http:// androshchuk. com/bieg-lechitow/) . Od czasu ubiegania się o koronę polskich półmaratonów. Całkiem interesująca trasa półmaratonu i fajna atmosfera podczas wyścigu

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.