Logo
Wydrukuj tę stronę

Mistrzostwa Europy U17 zakończone

Wyróżniony Mistrzostwa Europy U17 zakończone

Badminton w międzynarodowym wydaniu gościł w Gnieźnie.  Aż 369 zawodników z 39 krajów z Europy walczyło od 30 sierpnia do 7 września o miano najlepszej reprezentacji, jak i najlepszego zawodnika Starego Kontynentu.


Mistrzostwa Europy do lat 17 w badmintonie były rekordowe obsadzone. Po raz pierwszy w historii turnieju zgłosiło się tylu graczy. W turnieju drużynowym  wygrał faworyt - reprezentacja Danii, z którą reprezentacja Polski walczyła w grupie. Polacy przegrali tylko jeden mecz i to z mistrzami Europy. Drugie miejsce zajęła Serbia, a na trzecich uplasowały się Ukraina i Rosja.

W rywalizacji indywidualnej najlepszy wynik spośród Polaków osiągnęła w singlu rozstawiona z numerem czwartym Joanna Podedworny. Czternastolatka z Polski już w trakcie rywalizacji drużynowej udowodniła, że jest w formie, wygrywając wszystkie swoje mecze. Jako jedyna zdołała pokonać Dunkę i tym samym urwać punkt późniejszym mistrzom Europy.

W turnieju indywidualnym także spisywała się świetnie, po kolei wygrywając z reprezentantkami Cypru, Bułgarii, Holandii i Szwecji. Zatrzymała się dopiero na Rosjance, późniejszej triumfatorce, z którą przegrała w dwóch setach. A zgodnie z oczekiwaniami turniej indywidualny został zdominowany przez Duńczyków i Rosjan. Duńczycy  wygrali trzy razy: w męskim singlu, męskim deblu oraz mikście. Rosjanie triumfowali w kobiecym singlu oraz w deblu. Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie internetowej mistrzostw.

Informacjelokalne.pl