Derby dla Mieszka! Jarota pokonany!

Wyróżniony Derby dla Mieszka! Jarota pokonany!

W derbowym pojedynku Mieszka z Jarotą Jarocin lepszymi okazali się gnieźnianie pokonując rywala 3:1. Tym zwycięstwem umocnili się na pozycji wicelidera grupy 2 III ligi.

Spotkanie rozpoczęło od bardzo szybkiej bramki dla Mieszka. Było to w 2 minucie, a autorem celnego trafienia był Radosław Mikołajczak. Kolejna ciekawa akcja miała miejsce po 20 minutach gry. Pod bramką Jaroty, przed szansą zdobycia gola stanął Damian Sędziak posyłając jednak piłkę obok bramki. W 32 minucie Sebastiana Kmiecika próbował zaskoczyć Krzysztof Bartoszak, jednak bramkarz gości był na posterunku. W 43 minucie gnieźnianie zdołali drugi raz trafić do siatki Jaroty. Po krótko rozegranym rzucie rożnym, najwyżej w polu karnym podopiecznych Piotra Garbarka wyskoczył Łukasz Zagdański i celnym uderzeniem głową ustalił wynik pierwszej części na 2:0 dla Mieszka.

W drugiej połowie inicjatywę posiadali goście z Jarocina. Kibice ożywili się dopiero w 70 minucie kiedy to Marcin Tomaszewski uderzał z rzutu wolnego. W tym przypadku Kmiecik zdołał jednak złapać piłkę. Dwie minuty później Krzysztof Biegański przedarł się wzdłuż linii końcowej i zagrał piłkę przed bramkę gości. Na „długim” słupku znalazł się Łukasz Bogajewski, który dopełnił formalności i gospodarze prowadzili już 3:0.

W 75 minucie piłkę z siatki musiał niestety wyjmować Sławomir Janicki, po strzale Mikołaja Łopatki i rykoszecie od jednego z defensorów Mieszka. W końcówce gospodarze kontrolowali boiskowe wydarzenia i mecz zakończył się wygraną podopiecznych Mariusza Bekasa 3:1.

Skład Mieszka Gniezno: Sławomir Janicki, Marcin Tomaszewski, Adrian Kaliszan, Sebastian Golak, Radosław Jasiński, Damian Sędziak (52 Bartosz Kalupa), Filip Fiborek, Tomasz Bzdęga (29 Krzysztof Biegański), Łukasz Zagdański (78 Jakub Hoffmann), Radosław Mikołajczak (66 Łukasz Bogajewski), Krzysztof Bartoszak.

Wygrana ta umocniła gnieźnian na drugiej pozycji w tabeli z dorobkiem 15 punktów. Za tydzień biało-niebieskich czeka szalenie trudny mecz wyjazdowy w Kaliszu.