Mieszko nadal niepokonany

Wyróżniony Mieszko nadal niepokonany

Piłkarze Mieszka Gniezno podejmowali w niedzielne popołudnie jedenastkę beniaminka ligowego – Grom Nowy Staw. Z tej potyczki wyszli zwycięsko podopieczni Mariusza Bekasa, pozostając tym samym niepokonanym zespołem na froncie III ligi.

Dwie bramki Mieszka i jedna z karnego zespołu z Nowego Stawu – to bilans niedzielnego pojedynku ligowego obu tych zespołów. Do 60 minuty tego meczu zdecydowaną przewagę mieli Mieszkowcy. Pierwsza bramka padła w pierwszej części meczu, po ładnym, celnym uderzeniu w 28 minucie Radosława Mikołajczaka. Na kolejną trzeba było poczekać aż do 63 minuty. Wtedy to bramkarza gości pokonał Damian Sędziak. Kontaktowego gola, z kontrowersyjnego karnego, strzelił Robert Wesołowski. Było to na kwadrans przed końcem pojedynku.

Zrobiło się wówczas bardzo nerwowo. Mieszkowcy zaczęli grać nerwowo, często zwalniając grę, co przypłacili żółtą kartkę Radosława Jasińskiego, Tomasza Bzdęgi i Damian Pawlak – drugą. Ostatecznie jednak, udało się wynik dowieźć do końca. Dzięki zwycięstwu 2:1, Mieszko pozostaje nadal zespołem niezwyciężonym w tegorocznej rywalizacji ligowej.

Teraz przed podopiecznymi Mariusza Bekasa, już w sobotę, bardzo trudny mecz wyjazdowy. Gnieźnianie będą musieli stawić czoła Kotwicy Kołobrzeg, która jest poważnym pretendentem do awansu do grona drugoligowców.