Rezerwy Mieszka grają dalej

Wyróżniony Rezerwy Mieszka grają dalej

Rezerwy gnieźnieńskiego Mieszka awansowały do I rundy Pucharu Polski w strefie poznańskiej. Podopieczni Przemysława Otuszewskiego pokonali beniaminka klasy okręgowej Lechitę Kłecko 2:0. Mecz rozegrany był na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Gnieźnie.

Pojedynek pucharowy rezerw Mieszka z Lechitą Kłecko miał dwa oblicza. Pierwsza połowa meczu pokazała przewagę gnieźnian. Po 20 minutach do głosu doszli Lechici, jednak do przerwy bramka nie padła. Dwa gole dające awans Mieszka padły w drugiej połowie meczu. W 62 minucie rzut wolny wykonywał Maksymilian Sikorski. Uderzona przez Maksymiliana piłka zmyliła tak zawodników jak i bramkarza bezpośrednio wpadając do siatki. Losy meczu  rozstrzygnął Hubert Kantorowski, który strzałem z ostrego kąta pokonał bramkarza Kłecczan. Ostatecznie wygrana naszych rezerw Mieszka  2:0 i awans do dalszych gier w Pucharze Polski. Kolejnym przeciwnikiem będzie jedenastka Zjednoczonych Trzemeszno.

Bramki: Maksymilian Sikorski (62), Hubert Kantorowski (77)

Skład rezerw Mieszka Gniezno: Jakub Woźniak, Hubert Kantorowski, Wojciech Wachowski, Miłosz Walkowiak, Maksymilian Sikorski, Jakub Hoffmann, Hubert Walerjańczyk, Kacper Zimmer (87 Krystian Grzeszczak), Łukasz Bogajewski, Dominik Wiśniewski (55 Mikołaj Pluciński), Bartosz Goździński (90 Dawid Tymosz).