http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Przegrana Mieszka z Miedzią Legnica

  • Napisane przez Maciej Maciejewski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Przegrana Mieszka z Miedzią Legnica

Kolejny bardzo wartościowy mecz sparingowy mają za sobą podopieczni Mariusza Bekasa. Tym razem gnieźnianie ulegli w Legnicy spadkowiczowi z Ekstraklasy 1:4.


W pierwszej połowie meczy Mieszka z Miedzią Legnica, gospodarze mieli optyczną przewagę, ale dobrze zorganizowana defensywa Mieszka długo nie dopuszczała do klarownej okazji pod bramką Sławomira Janickiego. Jednak praktycznie pierwsza taka, od razu przyniosła gola. Pomocnik reprezentacji Finlandii Petteri Forsell znalazł się przed golkiperem naszej drużyny i posłał futbolówkę do siatki. Chwilę potem znakomitą okazję do wyrównania miał Krzysztof Biegański, który znalazł się sam przed Łukaszem Załuską. Jednak mocne uderzenie pomocnika Mieszka kapitalnie obronił golkiper Miedzi, który pokazał w tej sytuacji najwyższą klasę. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem miedzianki 1:0.

Na początku drugiej odsłony podopieczni Dominika Nowaka bardzo szybko zaskoczyli gnieźnian dwoma akcjami, które przyniosły bramki. Najpierw w 49 minucie Maciej Śliwa strzałem głową pokonał Janickiego, a sześć minut potem Krzysztof Danielewicz wykorzystał zamieszanie w polu karnym podwyższając prowadzenie gospodarzy. W 59 minucie trzecioligowiec z Gniezna przeprowadził atak, który zakończył się honorową bramką. Radosław Jasiński uderzeniem po długim narożniku pokonał Załuskę, zdobywając swojego pierwszego gola w barwach naszego klubu.

W kolejnych minutach w naszej ekipie pojawiali się kolejni młodzieżowcy i tak jak to bywało w poprzednich spotkaniach kontrolnych spowodowało to, że rywal całkowicie przejął inicjatywę. Efektem przewagi legniczan były uderzenie w słupek i gol na 4:1 w 90 minucie gry. Autorem tego trafienia był Paweł Zieliński. Warto odnotować, że w potyczce w szeregach ekipy trenera Bekasa zabrakło kontuzjowanego Damiana Pawlaka i chorego Krzysztofa Bartoszaka. Zagrał natomiast Bartosz Kalupa z Warty Poznań.

Ostatnim rywalem przed inauguracją sezonu ligowego będzie Chemik Bydgoszcz, który opuścił w tym sezonie szeregi trzecioligowców. Spotkanie odbędzie się w piątek.

Mieszko: Sławomir Janicki (70 Jakub Woźniak), Hubert Kantorowski, Michał Steinke, Adrian Kaliszan (46 Sebastian Golak), Radosław Jasiński (60 Marcin Tomaszewski), Krzysztof Biegański (70 Jakub Hoffmann), Filip Fiborek (46 Bartosz Kalupa), Tomasz Bzdęga, Damian Sędziak (70 Łukasz Bogajewski), Radosław Mikołajczak (46 Mateusz Roszak), Łukasz Zagdański.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.