Podbeskidzie lepsze od Mieszka

• Napisane przez Maciej Maciejewski/Dawid Frąckowiak
Wyróżniony Podbeskidzie lepsze od Mieszka

Czwarte letnie spotkanie kontrolne mają za sobą piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka. Podopieczni Mariusza Bekasa ulegli w Grodzisku Wielkopolskim pierwszoligowemu Podbeskidziu Bielsko Biała 0:3. Jednak na tle jednego z kandydatów do walki o awans do ekstraklasy Mieszkowcy wypadli bardzo przyzwoicie.

W pierwszej połowie lekką przewagę optyczną posiadali bielszczanie, ale niewiele z tego wynikało. Gnieźnianie byli dobrze zorganizowani w defensywie i groźnie kontratakowali. W sumie w tej odsłonie ani jednej, ani drugiej z ekip nie udało się dojść do stuprocentowej sytuacji. Ostatecznie na  przerwę Podbeskidzie i Mieszko schodziły z bezbramkowym remisem.

Początek drugiej odsłony to optyczna przewaga Mieszka. Gnieźnianie kilka razy zagościli pod bramką Rafała Leszczyńskiego. Po kwadransie trener trzecioligowca ze Strumykowej zaczął wprowadzać coraz więcej zmian i to mocno odbiło się na losach tego meczu. Z minuty na minutę bielszczanie uzyskiwali coraz większą przewagę, a efektem tego były trzy gole. Pierwszego zdobył w 68 Miłosz Kozak, a dwa kolejne Karol Danielak w 75 i 84 minucie gry.

W środowym meczu w barwach Mieszka zagrał napastnik Stali Rzeszów Łukasz Zagdański, który być może w nowym sezonie ubierze koszulkę klubu ze Strumykowej.

Kolejny i zarazem przedostatni sprawdzian formy Mieszkowcy mają zaplanowany na najbliższą sobotę. O godzinie 17.00 gnieźnianie zagrają w Legnicy z drużyną, która jeszcze w maju występowała na boiskach ekstraklasy czyli tamtejszą Miedzią.

Skład Mieszka: Sławomir Janicki (69 Jakub Woźniak), Sebastian Golak, Michał Steinke (66 Adrian Kaliszan), Adrian Kaliszan (46 Hubert Kantorowski), Radosław Jasiński (46 Marcin Tomaszewski), Radosław Mikołajczak (35 Łukasz Zagdański), Filip Fiborek (46 Mateusz Roszak), Tomasz Bzdęga, Damian Sędziak (60 Łukasz Bogajewski), Krzysztof Biegański (60 Jakub Hoffmann), Krzysztof Bartoszak (66 Krzysztof Biegański).