W sparingu lepsza Elana

Wyróżniony W sparingu lepsza Elana

Piłkarze Mieszka Gniezno pod wodzą trenera Bekasa rozegrali sparing w Toruniu. Przeciwnikiem była miejscowa drugoligowa Elana. Z tej konfrontacji zwycięsko wyszli torunianie, którzy wygrali mecz 2:0. Jednak ważny jest w tym przypadku nie wynik, a sprawdzenie zawodników i ustawień.

Porażką 0:2 zakończył się pierwszy sparing Mieszka z drugoligową Elaną Toruń. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0. W tej części gry w składzie Mieszka zagrali sprawdzeni wcześniej zawodnicy. Zdaniem obserwatorów meczu gnieźnianie w tej części grali bardzo dobrze, nawet z optyczną przewagą nad piłkarzami z grodu Kopernika. W drugiej połowie  trener dał pograć młodym zawodnikom. I wtedy zdecydowanie stroną przeważającą byli torunianie, którzy zdobyli dwie bramki. Najpierw w 59 minucie pięknym strzałem w okienko popisał się Damian Lenkiewicz, a  następnie w 72 minucie na 2:0 podwyższył Bartosz Machaj.

„Mieszko”: (I połowa) Sławomir Janicki, Hubert Kantorowski, Michał Steinke, Adrian Kaliszan, Radosław Jasiński, Damian Sędziak, Sebastian Golak, Tomasz Bzdęga, Mateusz Roszak, Radosław Mikołajczak, Damian Pawlak.
(II połowa) Sławomir Janicki (60 Jakub Woźniak), Adrian Kołat, Michał Steinke (62 Sebastian Golak), Przemysław Lisiecki, Piotr Przygocki, Radosław Mikołajczak (55 Jakub Hoffmann), Hubert Kantorowski, Tomasz Bzdęga (65 Łukasz Bogajewski), Damian Pawlak (60 Mateusz Rumiński), Maciej Tatarski, Damian Sędziak (55 Mateusz Piasecki.

A od dzisiaj Mieszkowcy przebywają na obozie kondycyjnym w Jarocinie.