http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

SP Niechanowo wicemistrzem Polski w Unihokeju!

Wyróżniony SP Niechanowo wicemistrzem Polski w Unihokeju!

W Elblągu w miniony weekend rozegrany został Finał Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS w Unihokeju w ramach XXVI Międzynarodowego Festiwalu Unihokeja. W tej największej unihokejowej imprezie w Polsce uczestniczyło 96 drużyn z całej Polski a turniej rozgrywano na 6 halach sportowych Elbląga.


W zawodach tych wystartowała drużyna dziewcząt i chłopców Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Niechanowie.

Przedstawiamy wyniki rozegranych meczów w kategorii chłopców: SP Niechanowo - ZSO Rytwiany 4:1, SP Niechanowo - SP Sicienko 4:0, SP Niechanowo - SP Międzylesie 3:2, SP Niechanowo - SP nr 4 Sanok 2:1.

Zakończenie fazy grupowej awans z 1 miejsca do 1/4 rozgrywek: SP Niechanowo - SP Lasosice 1:0, SP Niechanowo - SP Łajski 1:0.
mecz półfinałowy: SP Niechanowo - SP Wierzchowo 1:0
mecz finałowy: SP Niechanowo - SP Siedlec 0:L1

W wyniku przeprowadzonej rywalizacji Szkoła Podstawowa w Niechanowie wywalczyła srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski w Finale Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS w Unihokeju Chłopców.
Natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany uczeń SP Niechanowo Jakub Marciniak.

- W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej SZS zarówno w kategorii chłopców, jaki dziewcząt startowało po 18 drużyn. Turniej ten był dla naszych drużyn diametralnie różny dziewczęta zajęły 16 miejsce a chłopcy wywalczyli 2 miejsce. Mimo takiej rozbieżności w wynikach obydwie drużyny zrealizowały założone wcześniej cele, chłopcy mieli powalczyć o medal a dziewczęta wygrać jeden mecz. Wszystkie nasze cele udało się zrealizować z czego bardzo się cieszymy. Srebrny medal to ukoronowanie kilkuletnich systematycznych treningów oraz wielu rozegranych meczów zarówno ligowych jak i towarzyskich. Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom serdecznie gratuluję osiągniętych wyników sportowych oraz systematyczności w dążeniu do doskonalenia swoich umiejętności, bo w obecnych czasach staje się rzadkością - powiedział trener Tomasz Wojciechowski będący jednocześnie nauczycielem wychowania fizycznego w niechanowskiej podstawówce.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.