http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Do Gniezna przyjadą najlepsi młodzi badmintoniści z Europy!

Wyróżniony Do Gniezna przyjadą najlepsi młodzi badmintoniści z Europy!

Już pod koniec sierpnia Pierwsza Stolica Polski powita najlepszych młodych badmintonistów z Europy, którzy powalczą o najwyższe laury. Będzie to jedna z najważniejszych imprez organizowanych w tym roku przez Polski Związek Badmintona. Sponsorem Strategicznym European U17 Championship jest firma Enea S.A.


Hala im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie nie po raz pierwszy gościć będzie zawodników badmintona. Wcześniej, na początku roku, odbyły się tu 55. Indywidualne Mistrzostwa Polski Elity. Teraz przyszedł czas na imprezę rangi europejskiej. European U17 Championship odbędzie się od 30 sierpnia do 7 września. Młodzi zawodnicy powalczą o medale w rywalizacji drużynowej oraz indywidualnie. Będzie to niewątpliwie okazja do przyjrzenia się bliżej przyszłym gwiazdom europejskiego, a może światowego badmintona.

Jak poinformowali na wspólnej konferencji prasowej prezydent Tomasz Budasz oraz prezes Polskiego Związku Badmintona Marek Krajewski, do Pierwszej Stolicy przyjedzie około 350 zawodników ze wszystkich krajów Europy. W terminie 30 sierpnia – 3 września rozegrane zostaną Mistrzostwa Zespołowe (European U17 Team Championships), a między 3 września a 7 września Mistrzostwa Indywidualne (European U17 Championships).

Wolontariusze poszukiwani!
Zawody te to także szansa dla wszystkich młodych ludzi, by zdobyć doświadczenie podczas organizacji dużej, sportowej imprezy. Dołącz do grona wolontariuszy, wspieraj swoją drużynę w walce o zaszczytne trofeum i bądź z nami w Gnieźnie! Możliwa jest praca na stanowiskach akredytacji, transportu i logistyki, opieki nad gośćmi, kontaktów z mediami, obsłudze kortów oraz drużyn, w biurze zawodów oraz w hotelach i na lotnisku.

Organizatorem wolontariatu jest Polski Związek Badmintona we współpracy z Miastem Gnieznem. Zapisy przyjmowane są do 15 sierpnia 2019 roku wyłącznie przez formularz dostępny na stronie www.gniezno.eu oraz pod tym linkiem.
Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.